Türkiye’nin İlk Punk Filmi Arada !f İstanbul'da! 1 – Arada 01

Türkiye’nin İlk Punk Filmi Arada !f İstanbul’da!

23 Ocak 2018

“Burada yaşasaydın şimdi çoktan evdeydin.”

90’lar İstanbul’unda manyak bir gece ve aşıklar. Mu Tunç’un yazıp yönettiği, başrollerinde Burak Deniz ve Büşra Develi’nin yer aldığı Arada, Türkiye’deki ilk gösterimini 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapacak. Türkiye’nin ilk punk filmi olarak gösterilen Arada, İstanbul’u terk etmek isteyen Ozan’ın (Burak Deniz) bir günde başından geçenleri perdeye taşıyor.

Türkiye’nin İlk Punk Filmi Arada !f İstanbul'da! 2 – Arada 01

Huzursuz doksanlı yılların İstanbul’unda genç bir punk olan Ozan’ın tek hayali Amerika’ya gitmektir. Babası Altan, 12 Eylül 1980 darbesi ile müzik kariyeri sona eren eski bir Türk Sanat Müziği sanatçısıdır. Plak dükkanı sahibi arkadaşı Deniz, Ozan’a ertesi sabah Kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bir ipucu verir. Acaba Ozan bilete ulaşıp hayalinin peşinden mi gidecek yoksa kız arkadaşı Lara ile İstanbul’da mı kalacak?

Arada, hurdalıkta yer alan çılgın rave partilerinden nargile kafelere kadar birçok mekanda İstanbul’un gizemli yeraltı kültürlerini resmediyor. Mu Tunç’un ilk yönetmenlik denemesi olan Arada, ünlü oyuncu Burak Deniz’in de beyazperdedeki ilk filmi olarak dikkat çekiyor. Rue de Pera Films’in yapımcılığında çekilen film, yönetmenin gerçek aile hikayesinden esinleniyor. Ayrıca filmde Selim Bayraktar, Deniz Celiloğlu, Ceren Moray, Seda Akman, Cem Başeskioğlu, Eriş Akman, Yüksel Ünal gibi önemli oyuncu kadrosuyla birlikte İstanbullu birçok genç yer alıyor.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Yönetmen: Mu Tunç
Senaryo: Mu Tunç
Oyuncular: Burak Deniz, Büşra Develi, Selim Bayraktar,​ Deniz Celiloğlu​, Ceren Moray​, Seda Akman​, Cem Başeskioğlu​, Eriş Akman​, Yüksel Ünal​ [/box]

Türkiye’nin İlk Punk Filmi Arada !f İstanbul'da! 3 – Arada poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Siccin 3: Cürmü Aşk'ta Korku Boyut Değiştiriyor! 4 – cats 1

Siccin 3: Cürmü Aşk’ta Korku Boyut Değiştiriyor!

ilk iki filmi ile büyük ses getiren “Siccin” serisi, en
Justice League İlk Fragman 5 – Justice League 2

Justice League İlk Fragman

Kasım 2017'de gösterime gireceği duyurulan Justice League filmine ait Türkçe