Arka Pencere’den Şener Şen’e Saygı Duruşu

Şener Şen’e Olan Özlemi Giderme Vakti

Arka Pencere’den her daim beyazperdede görmeyi özlediğimiz usta oyuncu Şener Şen’e anlamlı saygı duruşu! Her Cuma günü yayınlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, Av Mevsimi ile yine sinema gündeminde epey ses getirecek usta oyuncu Şener Şen’i kapağına taşıdı. Haftalık film kültürü dergisi Arka Pencere, 03-09 Aralık tarihlerini kapsayan elli sekizinci sayısında on altıncı Gezici Film Festivali’ne de daha yakından bakıyor!

Online yayınlanan sinema dergisi Arka Pencere’nin yeni sayısında haftanın sinema olaylarına değinen birçok köşenin yanı sıra okunabilecek vizyon filmi eleştirileri ise sırasıyla Av Mevsimi, Memlekette Demokrasi Var ve Çılgın Dostlar 3 gibi filmleri kapsıyor.

www.arkapencere.com

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Ertem Eğilmez’in Kötüye Dönüşen Kahramanları

Ertem Eğilmez ve Arzu Film ekolü Türkiye’nin içinden geçtiği sancılı değişimlerin izlenebileceği bir rehber olarak çok değerlidir.

Bir yorum var

  1. Şener Şen’e sinema adına yapılacak her şey saygının karşılığı olacaktır ama Şener Şen’e karşılığını verecek midir bilemem. Büyük oyuncu, büyük insan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir