Arnie The Legend of Conan ile Eski Rolüne Dönüyor

27 Ekim 2012
Arnold Schwarzenegger THE LEGEND OF CONAN’da Barbar Rolünü Yeniden Canlandıracak

Eski Vali Arnie, The Legend of Conan filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeniden çevrimi filmin dünya çapında telif haklarına sahip olan Universal gerçekleştirecek. Yapım şirketi orijinal filmi 1982’de Robert E. Howard’ın yarattığı mitsel barbar rolünde Schwarzenegger ile yayınlamıştı. Eser Millenium Films’in 2011 yeniden çevrimi Conan the Barbarian ile yeniden karşımıza çıktı. Ama Universal’ın yeni projeyle ilgili umutları hayli yüksek.

Arnie The Legend of Conan ile Eski Rolüne Dönüyor 1 – conan arnold schwarzenegger desktop 1333x1495 wallpaper 301071

Deadline Universal ile Schwarzenegger’in Conan’ı yeniden hayata geçirmek için bir araya geldiğini bildirdi. Yeniden çevrim Paradox Entertainment’ın CEO’su Fredrik Malmberg’ün ve Universal’den senarist/yapımcı Chris Morgan’ın yapımcılığı altında gerçekleşecek. Morgan hikayeyi geliştirdi ve senaryoyu yazma ihtimali de var. Ancak yapım şirketi filmi 2014 yazında sinemalarda görmek istiyor. Morgan daha önce The Fast and the Furious 6’nın senaryosunu yazmıştı. Serinin yedinci filmin senaryosunu da yine aynı isim yazacak.

Hikaye açısından, The Legend of Conan direkt olarak orijinale bağlı kalacak. Malmberg bu durumu şöyle açıklıyor:

“Orijinal Arnold’un deneyimli bir savaşçı olarak tahta çıkmasıyla sona eriyor. Yapacağımız filmin odak noktası bu. Bu kral, savaşçı, asker ve paralı asker rolünü oynayan ve herkesten daha fazla kadınla birlikte olan efsanevi İskandinav bir Viking’in hikayesi. Valhalla’ya gideceğini biliyor ve bunun iyi bir savaşla gerçekleşmesini istiyor.”

Film Morgan için hayallerindeki projeyi temsil ediyor. Ünlü senarist şunları söylüyor:

Arnie The Legend of Conan ile Eski Rolüne Dönüyor 2 – kingconan2“Orijinal filmden sonra çıkan her şey bana çok saçma geldi. Robert E. Howard’ın mitolojisi ve Nietzsche’den Atilla’ya uzanan felsefe orijinal filmde var olan unsurlardı. İnsanlar filmin ilk 20 dakikasında hiç konuşmadığını söylüyorlar. Ama bu hayatının kontrolünü kendi elleriyle almaya çalışan bir adamı tasvir etmek için hesaplanmıştı. Filmde Conan’ın hikayesini Arnold’ın şu anda kendi hayatında bulunduğu yerden alacağız. Hikayede Arnold’ın yaşlanmış olduğu gerçeğini de kullanabileceğiz. Conan eserini o kadar çok seviyorum ki değerli bir şey olmasaydı ona asla el sürmezdim. Yeni projenin orijinal filme layık bir film olacağını düşünüyorum. Bunu Conan’ın Unforgiven’ı olarak düşünün.”

Ortaya konulan hikaye ve ekibin böylesine hevesli olması yeniden çevrim için ümit vadeden şeyler. Yapım şirketinin filme 18 yaş üstü ibaresi alıp almayacağı da merak edilen bir konu. Morgan bu konuda şunları söylüyor:

“O filmde yaptıkları seçimleri seviyorum. Büyük çapta bir katliamla ve Conan’ın köyünün James Earl Jones tarafından canlandırılan savaş lordunun komutası altında yok edilmesiyle başlıyorsunuz. Genç Conan’ın bir tekerleğe zincirlendiğini ve gittikçe güçlendiğini görüyoruz. Daha sonra çukur dövüşçüsü ve onu özgürlüğüne kavuşturan insanla tanışmadan önce bir boğaya dönüşüyor. Tüm bu korkunç şeylerin olmasının bir sebebi var. Bunun üzerine nazik bir hareket onu kendi yolculuğuna gönderiyor. Bu filmde de şiddet seviyesi böyle mi olacak? Kesinlikle, ama tabi vahşi hayatın barbar kanunlarıyla yaşayan, aşırı şiddet ve öfkenin üstesinden gelebilecek ama öte yandan kendi kurallarını da yaratabilecek bir karakterin işine yarayacaksa. Orijinal filmin sonunda Conan belli bir karaktere dönüşüyordu. Bu film onu işte bu noktadan ele alacak, sadece yaşla ilgili problemler de dahil farklı zorluklarla karşı karşıya kalacak.”

Schwarzenegger ise Conan’la ilgili şunları söyledi:

“Conan karakterini her zaman sevmişimdir. Rolü tekrarlamam istendiğinde bundan gurur duydum. Gerçekten böylesine destansı bir hikayeyi bir sonraki adıma taşımak için Universal, Fredrik Malmberg ve Chris Morgan ile çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Kaynak: http://divxplanet.com/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. harika bir haber. yıllardır beklediğimiz haber gelmiş oldu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

15. Frankfurt Türk Film Festivali Ekim'de! 3 – 000 2297

15. Frankfurt Türk Film Festivali Ekim’de!

Almanya Frankfurt’ta Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından her yıl düzenlenen Frankfurt
Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda 4 – Spider Man Far from Home Örümcek Adam Evden Uzakta 1

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 5 Temmuz’da Sinemalarda

Örümcek-Adam: Evden Uzakta filminde Tom Holland, yeni tehditlere karşı durmak