Arrival'dan 12 Yeni Poster 1 – Arrival Amy Adams

Arrival’dan 12 Yeni Poster

20 Ağustos 2016

Niye Buradalar?

Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini üstlendiği Arrival, heyecan verici ilk fragmanından sonra tam 12 tane poster yayınladı.

İlk bakışta hepsi aynıymış gibi görünen posterlerde dünyanın farklı yerlerine inmiş 12 uzay gemisi resmediliyor.

Skandal Poster ArrivalBu arada bu posterlerden bir tanesi uluslararası bir skandala sebep oldu. Skandala sebep olan posterin sağ alt köşesindeki televizyon kulesinin ismi Oriental Pearl Tower ve Şangay’da bulunuyor. Posterin kalan kısmı ise Victoria Limanı, isminden de anlaşılacağı üzere Hong Kong’da bulunan bir liman. Hong Kong ile Çin arasındaki sürtüşme eskilere dayanıyor ama aralarındaki gerginlik son yıllarda iyice arttı. 1997 yılında İngiltere’nin bir kolonisi olmaktan çıkan Hong Kong, özerkliğini korusa da Çin’e bağlanmıştı. Hong Kong’da yaşayanların büyük çoğunluğu ise Çin’den tamamen ayrılıp bağımsız olmak istiyor. Böyle bir dönemde Çin’in Şangay kentinde bulunan bir kuleyi alıp Hong Kong’daki bir limana monte edip poster diye yayınlarsanız, ilgili ülkelerde ortalık karışır. Sosyal medyada #HongKongIsNotChina ‘hashtag’i ile protestolarını dile getirenlerin çokluğuna bakarsak, 12 posterden bir tanesi Arrival’ın başına bela olacak gibi görünüyor. Kimileri reklamın iyisi kötüsü olmaz der. Arrival’ın (ya da en azından filmin Uzakdoğu gişesinin) bu durumdan nasıl etkileneceğini zaman gösterecek.

Özet: Gizemli uzay gemileri dünyaya iner. Uzman dilbilimci Louise Banks liderliğinde, çeşitli dallarda uzmanlaşmış bir ekip oluşturulur ve araştırma başlar. Bütün dünyayı kapsayan büyük bir savaşın eşiğine gelen insanlığın son şansı Banks ve ekibidir. Zamana karşı yarışan ekip, cevaplar bulmak için uğraşır.

Arrival dünyanın birçok ülkesinde Kasım ayında gösterime girecek.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Yönetmen: Denis Villeneuve
Senaryo: Eric Heisserer
Oyuncular: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Mark O’Brien, Tzi Ma [/box]

Not: Posterleri tam boy görebilmek için üzerlerine tıklayabilir, sağ ve soldaki oklara basarak da galeri içinde gezebilirsiniz.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Saklı 22 Nisan'da Vizyonda! 14 – Saklı

Saklı 22 Nisan’da Vizyonda!

Selim Evci’nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi Saklı 22
Can Evrenol ve Sandık 15 – sandik

Can Evrenol ve Sandık

Öteki Sinema’da güzel şeyler oluyor. Kısa süre önce Masis’le birlikte