Art By Chance Katılımcılarını Bekliyor!

unnamed

Dünyanın En Büyük Kamusal Sanat Etkinliği Art By Chance, Katılımcılarını Bekliyor!

2009 yılından beri Anbean tarafından düzenlenen Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali dünyanın dört bir yanından 30 saniyelik kısa filmleri bekliyor. Festivalin global sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın üstlendiği Art By Chance’in bu seneki teması: Keşfet.

Her yıl aynı anda 20 ülkede ve 200’den fazla şehirde gösterilen Art By Chance filmleri Ocak 2015’te Keşfet temasıyla sokaklar, metrolar, havaalanları, alışveriş merkezleri ve kafelerde ansızın karşınıza çıkabilir. Festivale katılım 27 Kasım’a kadar www.artbychance.com üzerinden devam edecek. Festivale katılanlar arasından bir kişi THY’nın yardımıyla dünyanın herhangi bir yerine gidiş dönüş bileti kazanacak.

Öteki Sinema’nın ikinci kez (ilki 2010 yılında) medya sponsoru olarak destek verdiği ve Moviemaker dergisi tarafından dünyanın en cool festivallerinden biri seçilen dünyanın en büyük kamusal sanat festivali Art By Chance’in motivasyonu, kamusal alandaki ekranların sadece ticari amaçla değil; daha eğlenceli, etkileyici ve ilham verici içeriklerle desteklenebileceğini göstermek.

Kendi alanlarında yetkin ve profesyonellerden oluşan jüri, gönderilen filmlerden bir seçki oluşturuyor. Seçki için 30 film belirleniyor ve bu 30 film kamusal alandaki ekranlar aracılığıyla bir milyardan fazla insanla buluşuyor. Aralarında Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Brezilya, Kanada, Fransa, Japonya’nın da bulunduğu ülkelerde Ocak ve Şubat ayında Keşfet temalı filmlere rastlayabilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir