İzmir’de Avrupai Kısa Filmler Etkinliği

İzmir Fransız Kültür Merkezi ve Hezarfen Film Galeri’nin işbirliği ile yılın en kısa günü olan 21 Aralık’ta 15.00-21.00 saatleri arasında, kısa film gösterimleri gerçekleşecektir. Fransız CNC’nin (Fransa Ulusal Sinema Merkezi) desteği ile yapılan Avrupai Kısa Filmler etkinliği; Fransa, Türkiye ve diğer ülkelerin kısa filmlerinin gösterimleri aracılığıyla sanatsal ve kültürel çeşitliliği kutlamayı hedefliyor.

Avrupai Kısa Filmler

Bu yıl Avrupai Kısa Filmler adı altında gerçekleşen film gösterimleri, Türkiye’den Can Evrenol’un Baskın ve Umut Subaşı’nın Ü.N.K. isimli kısa filmlerinin katılımı ile yelpazesini genişletmektedir.

İzmir Fransız Kültür Merkezi sinema salonunda 28 kısa film, kütüphanesinde ise 10 kısa film, toplamda 38 Avrupai Kısa Film etkinlik dahilinde ücretsiz olarak izlenebilecektir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

16. Filmekimi’nin Öteki Filmleri

Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Filmekimi’nin Öteki Filmleri'ni ayıkladık ve okurlarımıza sunmak üzere bir seçki hazırladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir