First Man / Ay’da İlk İnsan İkinci Fragman

Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle ve oyuncu Ryan Gosling, 6 Oscar ödüllü filmleri La La Land’den hemen sonra Universal Pictures’ın First Man / Ay’da İlk İnsan filmi için yeniden bir araya geliyor.

First Man / Ay'da İlk İnsan İkinci Fragman 1 – First Man Ayda İlk İnsan 1

Film, Neil Armstrong’u ve Apollo 11 uçuşunu odağına alarak aya yapılan insanlı ilk yolculuğun arkasındaki hikâyeyi konu alıyor. Armstrong’un perspektifinden duygusal ve samimi bir anlatılamla James R. Hansen’ın kitabından uyarlanan film, tarihin en tehlikeli görevlerinden biri için Armstrong, ailesi ve iş arkadaşları tarafından yapılan fedakârlıkları ve ödedikleri bedeli ele alıyor.

Oscar ödüllü Josh Singer’ın (Spotlight, The Post) yazdığı dramın yapımcıları, Temple Hill Entertainment’tan Wyck Godfrey ve Marty Bowen (Alacakaranlık Efsanesi, Aynı Yıldızın Altında) ile Chazelle ve Isaac Klausner (Love, Simon). Başyapımcılar Steven Spielberg, Adam Merims ve Josh Singer. DreamWorks Pictures ise filmin finansman ortağı.

First Man / Ay'da İlk İnsan İkinci Fragman 2 – First Man Ayda İlk İnsan 2

First Man / Ay'da İlk İnsan İkinci Fragman 3 – First Man Ayda İlk İnsan 4

Yönetmen: Damien Chazelle
Yazar: Josh Singer
Oyuncular: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Ciaran Hinds, Christopher Abbott, Patrick Fugit, Lukas Haas
Uyarlanan Kitabın Yazarı: James R. Hansen
Yapımcılar: Wyck Godfrey, Marty Bowen, Isaac Klausner, Damien Chazelle
Başyapımcılar: Steven Spielberg, Adam Merims, Josh Singer

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir