B Film Kafası: Poşet Adam - Virüs Salgını 1 – 1504181 608313209204695 1938341319 o

B Film Kafası: Poşet Adam – Virüs Salgını

21 Aralık 2014

Facebook sayfasında “B tipi mini dizi yazıyor”, başka açıklama yok ama Poşet Adam – Virüs Salgını bizim kafaya tam uydu. Kısa filmcilerin hepsinin birden kendisini Tarkovski sanıp, uzaklara bakmalı-bunalmalı-ölüm takıntılı filmlerden kafayı kaldıramadığı bir ülkede birilerinin böyle fırlamalıklar yapması, sinemanın ‘ucuz’ tarafına ilgi duyması şahane… Nihayet, birileri de Fludi’yi hatırlamış yahu!

Projenin başı Okan Çil, “Bizler DEÜ GSF’de okuyan sinema öğrencileriyiz. B film sevdasına yakalanmış insanlar olarak, vakti zamanında yaptığımız bir mini diziyi sizlerle paylaşmak istedik. ‘Kötü film’ dalga geçilecek bir şey olmaktan çok, özellikle şu sıra, tercih edilmiş estetiktir en nihayetinde. Yakın zamanda, aynı karakter üstünden farklı işler yapmaya da devam edeceğiz ve kendi kendine çalıp oynayanlar gibi geçip başına izleyeceğiz.” diyordu gönderdiği mailde…

Poşet Adam’ın yayınlanmış 10 bölümü var, bizce çok eğlenceli ve hepsini izleyebilmeniz için alta ekledik. Ayrıca çeken grubun Facebook sayfasını takip etmenizi de tavsiye ederiz. Arkadaşların eline-emeğine-kamerasına sağlık!

Şuradan buyrun: https://www.facebook.com/pages/Poşet-Adam-Virüs-Salgını

http://www.youtube.com/watch?v=jNz9bpWCJvo

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bu Hafta Sonu Pina Bausch ile "Dans Aşkına" 2 – Pina Bausch

Bu Hafta Sonu Pina Bausch ile “Dans Aşkına”

Beykoz Kundura, Dünya Dans Günü’nde 14 yıl önce kaybettiğimiz efsanevi
Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef 3 – Alef oyuncular 1

Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef

Emin Alper’in yönetmen koltuğunda oturacağı, FX ve BluTV’nin yeni mistik