Babaannem Filmi 1 Temmuz'da Vizyonda! 1 – AFIS 2 SON1mgbyte

Babaannem Filmi 1 Temmuz’da Vizyonda!

15 Haziran 2016

Başrollerinde Meral Çetinkaya ve Mehmetcan Mincinozlu’nun rol aldığı Babaannem 1 Temmuz’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Film kağıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın değişimini anlatıyor.

İstanbul’da, özellikle akşam vakitlerinde karşılaştığımız kağıt toplayıcılarının da hikayesi film oldu. Aslında film, tamamen kağıt toplayıcıların dramını anlatmıyor. Serkan Özarslan’ın yönettiği Babaannem, kağıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın dönüşümüne, mazide yaşadıklarına ve iç hesaplaşmalarına odaklanıyor. Başrollerde Meral Çetinkaya, Mehmetcan Mincinozlu, Tuna Kiremitçi, Özgül Koşar, Neslihan Aka, Sayım Çınar’ın yer aldığı filmde Kiremitçi bir sahafı canlandırıyor. Yapımcılığını Gümüş Film’in üstlendiği Babaannem 1 Temmuz’da gösterime girecek. 

babaanne

HİKAYE

Bir babaanne torununu iyileştirmek için neler yapabilir?

Mehmet varlıklı bir ailenin çocuğudur. Bir gece trafik kazasında annesini ve babasını kaybeder. Başına gelen bu kötü olay aslında onun için çok zor bir sürecin başlangıcıdır. Mehmet bir süre sonra annesinin ve babasının yaptığı dolandırıcılıklar yüzünden her şeyini kaybeder ve bir gece hayatına son vermeyi dener. Hastanede gözlerini açtığında karşısında babaannesi Zehra hanımı bulur. Babaannesi ona bundan sonraki tüm hayatını onu iyileştirmeye adayacağını söyler.

Zehra hanım Mehmet’i alarak babasından kalma İstanbul’daki derme çatma eve gelir. Ailesinin yaptıklarından utanan ve bununla başa çıkamadığı için intihar eden Mehmet iyileşebilecek midir ?

16 günde tamamlanan Babaannem filminin çekimleri İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirildi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yamyam Filmi Sexo Cannibal Cult Shop'ta 2 – Cannibal Holocaust

Yamyam Filmi Sexo Cannibal Cult Shop’ta

Siteden ilgimizi çeken film ise Sexo Cannibal isimli istismar sineması
''Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi" 3 Nisan'da Sinemalarda! 3 – unnamed 21

”Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi” 3 Nisan’da Sinemalarda!

Tüm dünyayı şoke eden The Texas Chain Saw Massacre, Nisan’da