Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları 1 – b film kareleri12

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları

Bağımsız Türkiye Sineması, İzmirli sinema severlerin karşısına çıkmaya devam ediyor.

‘’Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları”, Hezarfen Film Galeri’nin, Türkiye Sinemasının bağımsız filmlerinin örneklerinden oluşturduğu ve İzmir’de gerçekleştirdiği bir sinema etkinliğidir. Ocak ayından beri İzmirli sinemaseverler sinema salonunu doldurarak bu inisyatifimizin çok büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade ediyorlar.

İzmir‘de Hezarfen Film Galeri ve Fransız Kültür Merkezi’nin işbirliği ve Yeni Sinema Hareketi’nin desteği ile gerçekleşecek Bağımsız Türk Filmleri gösterimleri, ‘Yeni Sinema Hareketi’ nin başlattığı, Bağımsız Türkiye Sinemasının seyirci ile buluşmasını sağlamak amaçlı bir destekleme projesidir.

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları, ayda bir kez olmak üzere, Fransız Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimiz gösterim ve söyleşiler ile izleyicilere sunulmaktadır ve gösterimlere giriş ücretsizdir.

Eylül ayı buluşması:

Gölgesizler (2009) Yön: Ümit Ünal

24 Eylül 2014 Çarşamba, saat 20:00 İzmir Fransız Kültür Merkezi.

Gösterimin ardından filmin yönetmeni Ümit Ünal ile söyleşi gerçekleşecektir.

Gösterim ücretsizdir.

golgesizler

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir