Baskın DVD Yarın Satışta! 1 – Baskın banner

Baskın DVD Yarın Satışta!

4 Ağustos 2016

Öteki Sinema ekibinden Can Evrenol’un ilk uzun metrajlı filmi Baskın DVD formatında satışta! Ekstralardaki kamera arkası röportajlar, Baskın kısa film, fragman gibi ekler ve yanında hediye mini kitapçık ile cazibesini arttıran DVD tam arşivlik.

Yarından itibaren (Cuma) Baskın DVD’lerini D&R, İnkilap, Remzi, Kitapsan, Dost Ankara, Arkadaş Ankara, Kabalcı Beşiktaş ve Mephisto (Kadıköy, Beyoğlu, Beşiktaş) mağazalarında bulabilirsiniz.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

Online sipariş için aşağıdaki D&R linkine tıklamanız yeterli:

http://www.dr.com.tr/Film/Baskin/Yerli-Sinema/Yerli-Korku-Gerilim/urunno=0000000705677 [/box]

Baskın DVD kapak

Bilindiği gibi Baskın, galasını Toronto Uluslararası Film Festivali’nin ünlü Midnight Madness seçkisinde Eylül 2015’te gerçekleştirdi. Türkiye galasını FilmEkimi 2015 kapsamında yapan film, 1 Ocak 2016’da gösterime girdi.

Baskın, 5 polisin bir gece gizemli bir kabus ağının içine düşmesini anlatıyor. Gece devriyesi esnasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri yerde, kendilerini dış dünyayla iletişimleri kesilmiş bir şekilde, eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında buluyorlar.

Baskın aslında Can Evrenol’un 2013 yılında çektiği aynı isimli kısa filminden yola çıkılarak uzun metraj haline getirdiği bir proje. Kısa film, dünya genelinde kırktan fazla korku filmi festivalinde yer alarak büyük ses getirmişti. Yapımcı firma MO Film ve line-production’da Film Colony’nin desteğiyle, 4 hafta süren ön hazırlıktan sonra başlayan çekimler, 28 gecede tamamlandı. Hiç gün ışığı kullanılmayan filmde, görüntü yönetmenliğini Alp Korfalı, sanat yönetmenliğini Sıla Karakaya yaparken, projenin yazım ve çekim aşamasındaki en önemli isimlerinden biri de Zombistan ve Şafak Ayazı gibi çizgi romanlarından tanıdığımız Cem Özüduru oldu. Çekimler, İstanbul’da 4 farklı mekanda yapıldı.

Ayrıca filmin kamera arkası, eskizler, konsept çizimler, storyboard, yönetmen, oyuncular ve teknik ekiple röportajlar ile filmin yapım hikayesini anlatan sınırlı sayıda fotoğraf kitabı The Art of Baskın da Korkucu’nun Gitti Gidiyor hesabı üzerinden satışa çıktı.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

Hardcover, Türkçe/İngilizce ve tam 155 sayfa!

http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/art-of-baskin-233891932#product-information [/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yazlık Sinema Gecesi’nde Sürpriz İsim: Orhan Pamuk 6 – uskudar da yazlik sinema gunleri basliyor 1a413d4b205ec58174ef161634f024ad4

Yazlık Sinema Gecesi’nde Sürpriz İsim: Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’a Söylemeyin Kars’ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var
Big Bad Wolves'a Ait İki Yeni Poster Yayınlandı 7 – Big Bad Wolves 1

Big Bad Wolves’a Ait İki Yeni Poster Yayınlandı

Ülkesinde Ağustos ayında vizyona girecek olan İsrail yapımı Big Bad