Baskın Fragmanı İlk Kez Öteki Sinema'da! 1 – 11904647 10153693280644474 4087719455182802559 n

Baskın Fragmanı İlk Kez Öteki Sinema’da!

27 Ağustos 2015

Öteki Sinema ekibinden Can Evrenol’un uzun süredir beklenen ilk uzun metrajlı filmi Baskın, galasını Toronto Uluslararası Film Festivali’nin ünlü Midnight Madness seçkisinde Eylül ayında gerçekleştirecek. Kasım ayında ülkemizde vizyona girmesi beklenen Baskın‘ın Türkiye galası ise FilmEkimi kapsamında olacak.

Can Evrenol’un ilk uzun metrajlı korkusu, Baskın filminin merakla beklenen fragmanı ilk kez ve sadece Öteki Sinema’da… Ağzınıza şimdiden bir parmak bal çalmış olalım!

Hikaye 5 polis arkadaşın bir gece gizemli bir kabus ağının içine düşmesini anlatıyor. Gece devriyesi esnasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri yerde, kendilerini dış dünyayla iletişimleri kesilmiş bir şekilde eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında buluyorlar.

Baskın aslında Can Evrenol’un 2013 yılında çektiği aynı isimli kısa filminden yola çıkılarak uzun metraj haline getirdiği bir proje. Kısa film dünya genelinde kırktan fazla korku filmi festivalinde yer alarak büyük ses getirmişti.

Uzun metrajın Toronto’da açıklanmasının ardından, kısa sürede Amerika, İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, Arjantin, Meksika, Kore ve Japonya’daki korku filmi festivallerinden de resmi seçki haberleri gelmek üzere.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

10655241_10152808007493523_4836087538821509644_oToronto Midnight Madness’ın ana programcısı Colin Geddes şöyle diyor:

“Özellikle Türkiye’den gelen bu filmden bahsetmek istiyorum; Baskın. Bizde ne zaman bir ülkeden ilk defa bir film gösterime seçilse bu çok özel bir durumdur, ama bu kez durum daha de farklı. Bu gerçekten cehenneme doğru adım adım kayan sert bir film. Seyirci nasıl gerilir, nasıl yavaşça korkunç bir atmosfere doğru ustaca taşınır diye ders almak istiyorsanız bu filmin son 10 dakikasına bekleriz.”[/box]

Yapımcı firma MO Film ve line-production’da Film Colony’nin desteğiyle, 4 hafta süren ön hazırlıktan sonra başlayan çekimler, 28 gecede tamamlandı. Hiç gün ışığı kullanılmayan filmde, görüntü yönetmenliğini Alp Korfalı, sanat yönetmenliğini Sıla Karakaya yaparken, projenin yazım ve çekim aşamasındaki en önemli isimlerinden biri de Zombistan ve Şafak Ayazı gibi çizgi romanlarından tanıdığımız Cem Özüduru oldu. Çekimler geçtiğimiz Aralık ayında, İstanbul’da 4 farklı mekanda yapıldı.

Öteki Sinema’ya özel Baskın görselleri de aşağıda…

BASKIN Can Evrenol (3) BASKIN Can Evrenol (2) unnamed

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Comments

  1. umarım yanlış anlamazsınız ama komedisi fazla kaçmış yoksa fena değil

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Erşan Kuneri Resmi Fragman 2 – Ersan Kuneri 7

Erşan Kuneri Resmi Fragman

Netflix, Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Erşan Kuneri’nin resmi fragmanını paylaştı.
Doctor Strange in the Multiverse of Madness Fragman 3 – Doctor Strange in the Multiverse of Madness 3

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Fragman

Doctor Strange in the Multiverse of Madness / Doktor Strange