Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 1 – Başlangıç Cannes 3

Başlangıç Cannes Film Festivali’nde

Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 2 – Başlangıç posterBaşlangıç Cannes Film Festivali’nde! Yönetmen Ömer Sevinç, yeni kısa filmi Başlangıç ile 50 bin kısa filmin başvurduğu Cannes Film Festivali’nde yer alacak. Ömer Sevinç’in Başlangıç’ı; 08-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek Cannes Film Festivali 2018’de “Short Film Corner” kapmasında gösterilecek ve aynı zamanda dünya prömiyeri yapacak.

Hikayesinde, Ruslar tarafından esir alınan Türk savaş muhabiri ile Ukraynalı bir askerin esir kampından kaçmalarını anlatan film, farklı dili konuşan iki insanın birbirine yardım ederek hayatta kalma mücadelesini farklı bir bakış açısıyla aktarıyor.

Yapımcılığını Murat Üstün’ün üstlendiği Başlangıç filminde, Türk savaş muhabirini Onur Yalçın, Ukraynalı askeri ise Burak Öztürk canlandırdı.

Ömer Sevinç’in ilk kısa filmi Mavi’nin Öteki Sinema’da yayınlanan yapım hikayesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Short Film Corner filminizin seçildiği bir yer değil olsa olsa reddedilmediği bir yerdir. 2018 yılında “filmimiz Cannes’da” manipülasyonu yapmak gerçekten komik. Afişe logo koymalar filan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir