Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 1 – Başlangıç Cannes 3

Başlangıç Cannes Film Festivali’nde

22 Şubat 2018

Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 2 – Başlangıç posterBaşlangıç Cannes Film Festivali’nde! Yönetmen Ömer Sevinç, yeni kısa filmi Başlangıç ile 50 bin kısa filmin başvurduğu Cannes Film Festivali’nde yer alacak. Ömer Sevinç’in Başlangıç’ı; 08-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek Cannes Film Festivali 2018’de “Short Film Corner” kapmasında gösterilecek ve aynı zamanda dünya prömiyeri yapacak.

Hikayesinde, Ruslar tarafından esir alınan Türk savaş muhabiri ile Ukraynalı bir askerin esir kampından kaçmalarını anlatan film, farklı dili konuşan iki insanın birbirine yardım ederek hayatta kalma mücadelesini farklı bir bakış açısıyla aktarıyor.

Yapımcılığını Murat Üstün’ün üstlendiği Başlangıç filminde, Türk savaş muhabirini Onur Yalçın, Ukraynalı askeri ise Burak Öztürk canlandırdı.

Ömer Sevinç’in ilk kısa filmi Mavi’nin Öteki Sinema’da yayınlanan yapım hikayesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Short Film Corner filminizin seçildiği bir yer değil olsa olsa reddedilmediği bir yerdir. 2018 yılında “filmimiz Cannes’da” manipülasyonu yapmak gerçekten komik. Afişe logo koymalar filan…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

TRT Arşivini Halka Açtı! 6 – 878016a49ec0acbe425ddcc0fa133bb4 7png

TRT Arşivini Halka Açtı!

TRT, Türkiye’nin ve dünyanın son yarım asrına tanıklık ederek biriktirdiği
İstanbul Modern Sinema’da İp Dokunur! 7 – Daisies 1966 Papatyalar

İstanbul Modern Sinema’da İp Dokunur!

İstanbul Modern Sinema, “İplikten Çözülenler” sergisine paralel hazırlanan İp Dokunur!