Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 1 – Başlangıç Cannes 3

Başlangıç Cannes Film Festivali’nde

22 Şubat 2018

Başlangıç Cannes Film Festivali'nde 2 – Başlangıç posterBaşlangıç Cannes Film Festivali’nde! Yönetmen Ömer Sevinç, yeni kısa filmi Başlangıç ile 50 bin kısa filmin başvurduğu Cannes Film Festivali’nde yer alacak. Ömer Sevinç’in Başlangıç’ı; 08-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek Cannes Film Festivali 2018’de “Short Film Corner” kapmasında gösterilecek ve aynı zamanda dünya prömiyeri yapacak.

Hikayesinde, Ruslar tarafından esir alınan Türk savaş muhabiri ile Ukraynalı bir askerin esir kampından kaçmalarını anlatan film, farklı dili konuşan iki insanın birbirine yardım ederek hayatta kalma mücadelesini farklı bir bakış açısıyla aktarıyor.

Yapımcılığını Murat Üstün’ün üstlendiği Başlangıç filminde, Türk savaş muhabirini Onur Yalçın, Ukraynalı askeri ise Burak Öztürk canlandırdı.

Ömer Sevinç’in ilk kısa filmi Mavi’nin Öteki Sinema’da yayınlanan yapım hikayesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Short Film Corner filminizin seçildiği bir yer değil olsa olsa reddedilmediği bir yerdir. 2018 yılında “filmimiz Cannes’da” manipülasyonu yapmak gerçekten komik. Afişe logo koymalar filan…

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rogue One: A Star Wars Story'den Teaser Afiş 3 – RogueOne 005

Rogue One: A Star Wars Story’den Teaser Afiş

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi, Lucasfilm'in yeni ara dönem
2018 OFCS Ödülleri Sahiplerini Buldu 4 – Roma 2

2018 OFCS Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’den de üyeleri de bulunan uluslararası Online Film Eleştirmenleri Topluluğu’nun