Battalboy Zombilere Karşı!

Battalboy Zombilere Karşı! 1 – battalboy 1Ön hazırlık çalışmaları 9 aydır devam eden Battalboy projesinden ilk haberler gelmeye başladı.

ATV kanalında yayınlanan Çek Bakalım kısa film yarışması ile birinciliği elde ederek isimlerini duyuran Emre Konuk ve Murad Zaloğlu’nun yönetmenliğini yapacağı ve “Herkes içinde bir kahraman taşır.” sloganıyla yola çıkan proje, Türk Sineması’nda yeni bir halk kahramanı doğuracağa benziyor. Her karesinin çizgi roman gibi storyboard’u çizilen filmin konusu ise kısaca şöyle;

Battal Gazi’nin günümüzdeki torunu olan Battalboy, şansının da yardımıyla Türkiye’nin Süper Kahramanı olur. Fakat şöhretinin ilk günlerinde onu bekleyen büyük bir kötülük vardır; Zombiler… Ülkemizde domuz gribi, kuş gribi, kene gibi hastalıklar türemiş ve bunların tedavisi için birçok firma birbirleriyle yarışa girip milyonlar kazanmıştır. Bu mantıktan yola çıkarak yeni bir virüs üzerinde çalışıp bunu yayma amacında olan bir grup insan aynı zamanda anti virüsünü de üreterek kısa yoldan köşeyi dönme amacındadırlar. Ancak yaptıkları yanlışlık nedeniyle insanların zombiye dönüşmesine neden olurlar. Halk evine çekilmiş, sokaklar zombilere kalmıştır. Bu hastalığa son verecek olan kişi ise yüzde yüz Türk Kahramanı olan Battalboy’dur.

Üçleme olması planlanan filmin  oyuncu kadrosu ise yakında açıklanacak.

Battalboy Zombilere Karşı! 2 – battalboy 2

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

8 Yorumlar

  1. Bir Türk kahramanı yaratılıyorsa isminde neden ingilizce BOY yazıyor? Zombi denen hikayeyi senaristler milyon kez kullanmışken neden holywood senaryosunu taklid ediyoruz? Hatta birebir taklid. Yazık.

  2. Fevzi, hani giysilerde “Battal boy” olanlar vardır ya o boy olma hali oradan türetilmiş bir espri diye düşünüyorum ben…

  3. Valla Murat cım bende oyle dusunmek isterdim ama senaryo zombi olunca buradaki boy un ingilizceden geldiği hissiyatı daha fazla oluştu bende. Seninle her zaman konuştuğumuz bir konu var hatırlarsan. Ozgun seneryo. Konu olarak anlatılacak o kadar çok şey varken istanbul sokaklarında zombi dizisi çekmek, yaratıcılıktan çok uzak. Bunu birde Battal Gazi nin oğlu diye bağlamak açıkcası Turk ler Uzayda ile aynı şey benim için.

  4. Battalboy yerine gelebilecek onlarca isim varken aslında fazla aramaya da gerek bence ”Genç Battal” baya iyi dururdu.

  5. vay be zombiler resmen filmden yaratıcılık akıyor,zombi furyası yurtdışında tekrar başladı diye hemen almışlar konsepti
    birazda anadolu folklorüne bakıp hikaye yazmayı akıllarına getireceklerine…

  6. atvnin birincisinin böyle şeyler yapması normal.

  7. Filmi görmeden çok acımasız olmamakta fayda var. Ben kendi adıma bir tarihi avantür projesine sıcak bakıyorum. Bu konuda tek örnek şimdilik “Kahpe Bizans” gibi duruyor ki bana göre pek keyifli bir iş değildir.

  8. Yeni bir kahraman doğurma düşüncesi veya zombi düşüncesinin, başarısız dahi olsa denenmesi , bu konuda diğer yönetmenlerimizin daha cesur hareket etmesi taraftarıyım. Ancak isim konusuna ben de takıldım, daha yaratıcı ve heveslendirici olabilirmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.