Beril İrman İllüstrasyon Atölyesi 1 – Beril İrman 6

Beril İrman İllüstrasyon Atölyesi

11 Ekim 2019

Beril İrman İllüstrasyon Atölyesi 2 – Beril İrman 1Ankara’da farklı atölyelere ve sergilere ev sahipliği yapan İklim Sanat Projesi, yine farklı ve özel bir atölyeye imza atıyor. Yeri Çankaya’da olan ve Emre İnanç tarafından 2018 yılında hayata geçen İklim Sanat Projesi’nin bu seferki programı Beril İrman’a ait illüstrasyon atölyesi. Beril İrman, psychedelic tasarımlarına sonsuz hayal gücünü etkileyen yetenekli bir isim. Onun hayal dünyası ile tanışacağınız ve kendi hayal dünyanızı keşfederek dijitale aktarmayı öğreneceğiniz başlangıç seviyesindeki bu atölye Ankaralılar için bulunmaz bir fırsat niteliğinde.

Atölyede illüstrasyon tarihi ve sanatına dair temel seviye bilgiler ile karakter tasarımının incelikleri gösteriliyor. Adobe Photoshop ve Procreate adlı programlar üzerinden uygulamalı çizimler oluşturarak illüstrasyon yapabilmek için hangi tool’ların nerede ve ne zaman kullanıldığı inceleniyor, karakter tasarlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve eskizlerin dijital hale nasıl dönüştürülebileceği adım adım katılımcılara öğretiliyor. Ayrıca bu atölye ile illüstrasyon sanatına dair temel bilgilerin de sunulduğunu eklemek lazım.

İllüstrasyon öğrenmek isteyen ancak nereden başlanması gerektiğine karar veremeyen, çizime yeni başlayan, çizimde yaratıcı düşünmek isteyen ve yaratıcı karakterler tasarlamak isteyen her katılımcıya açık olan atölyeye yönelik bilgi ve kayıt için 0551 953 19 28 numaralı telefon ya da iklimsanatprojesi@yandex.com adresi ile iletişime geçmek yeterli. Şimdiden iyi eğlenceler…

Beril İrman İllüstrasyon Atölyesi 3 – Beril İrman İllüstrasyon Atölyesi

Beril İrman Kimdir?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Film Tasarım ve Yönetmenliği okuyan Beril İrman, sanatın pek çok alanında üretimler yapan bir sanatçı. Ancak yönetmenlik alanında henüz büyük bir çalışması yok. Daha çok yaptığı illüstrasyonlar ile gündemde. Çalışmalarında özellikle psychedelic öğeler hissediliyor. Yönetmenlik ve tasarımın buluştuğu en ideal alanlardan biri olarak kabul edilebilecek animasyon konusunda çalışmalar yapmak istiyor. Bunun için kaleme aldığı, çizdiği ve yöneteceği bir animasyon projesini hayata geçirmek için hazırlık yapıyor. Müzik konusunda da altyapısı olan İrman’a ait demo kayıtları mevcut. Çok yönlü kişiliğiyle önümüzdeki yıllarda adından daha fazla bahsettirecek olan İrman’ın bir süredir güncellemediği camkenarimahsulleri isimli bir bloğu da mevcut. İrman’a ait çalışmalardan bazılarına ulaşmak için aşağıdaki mini galeriye göz atabilirsiniz.

blank

Fatih Danacı

Uçak mühendisliği alanında eğitim alıp mezun olduktan sonra sinema ve edebiyat merakı aktif bir uğraşa dönüştü. 2006 yılından itibaren çeşitli dergi, e-dergi, internet siteleri gibi platformlarda öyküleri, sinema yazıları yayımlandı. Sinema tarihi ve araştırma-inceleme türünde kitaplar yazdı, bunlardan başka Dolunay Öyküleri adlı öykü kitabı yayımlandı, çok sayıda kolektif kitap çalışmasında yer aldı. Oğlu olduktan sonra çocuklar için üretmeye başladı ve çocuk kitapları ve kutu oyunları hazırladı, çizgi film projelerine destek verdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 1001 Film 7 – DCC0FAD149D740CC911962A1B81878DA1

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 1001 Film

İyi bir yol göstericiye ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte size tavsiyemiz: Caretta
Robocop Çizeri Korkut Öztekin ile Söyleştik 8 – robocop3

Robocop Çizeri Korkut Öztekin ile Söyleştik

Robocop çizeri Korkut Öztekin ile Boom Studios macerasını, yeni RoboCop