Berzah: Cin Alemi Filminden İlk Fragman ve Poster 1 – Berzah Cin Alemi scene

Berzah: Cin Alemi Filminden İlk Fragman ve Poster

16 Nisan 2016

FilmStop’un yapımcılığını üstlendiği, Berzah: Cin Alemi  1 Temmuz’da vizyona girecek. Ürpertici bir tona sahip olan filmin ilk teaser videosu ise yayında. Filmin oyuncu kadrosunda Kemal Burak Alper, Ufuk Kaplan, Serhat Barış, Berna Üçkaleler, Ediz Tolgahan Karabağ, Oğuz Okul ve Nilüfer Aydan gibi deneyimli isimlerin yanı sıra minik yıldız Alp Akar da dikkat çekiyor.

Filmin öyküsünün İstanbul Üsküdar’da metruk bir evde bulunan ses kayıtlarının dinlenip, yerel halkla yapılan görüşmeler sonrası kaleme alındığı belirtiliyor. Bu kan dondurucu hikayenin gerçeklik etkisini arttırmak amacıyla hem yaz hem de kış aylarında çekimler gerçekleştirilmiş. Yaklaşık 60 kişilik bir teknik ekibin çalıştığı film setinde iki ayrı ekip kurulmuş. Şile’de bulunan sekiz yüz yıllık köy mezarlığının kullanıldığı gerçek ve etkileyici mekanların yanında Kandilli ve Küplüce semtlerinde filmin öyküsüne hizmet eden özel mekanlar tasarlanmış.

Anadolu’nun çeşitli kentlerinde bulunan dergahlarda tılsımlar yazılmış ve filmde kullanılmış. Chantier Films’in dağıtımcılığını yaptığı Berzah Cin Alemi’nin yönetmenliğini Ahmet Can Kasap üstleniyor. Filmin ilk teaser afişini ise aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Berzah Cin Alemi

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-73311/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Black Rock Fragman 2 – Black Rock 2012

Black Rock Fragman

Mark Duplass'ın senaryosunu yazdığı ve başroldeki Katie Aselton'ın yönettiği Black
İnsana Tabiatla Arasındaki Uyumu Sorgulatan Film: Nebula 3 – Nebula 4

İnsana Tabiatla Arasındaki Uyumu Sorgulatan Film: Nebula

Locarno Film Festivali’nde En İyi Yeni Yönetmen ödülüne layık görülen