Öteki Sinema Beyazperde’ye Konuk Oldu

Öteki Sinema, Beyazperde’ye konuk oldu! Beyazperde.com Türkiye’nin En İyi Yerli Sinema Blogları başlıklı haberinde Türkiye’nin en önemli 5 blogunu röportajlar ile sayfalarına taşıdı. Beş blog şu şekilde sıralandı: Sadibey.com, Öteki Sinema, Ters Ninja, Sineofrenik ve Sinema Manyakları.

Yazıyı hazırlayan Mert Yenici, Öteki Sinema’dan bize büyük gurur veren şu cümleler ile bahsediyor; “Yalnızca Türkiye’de değil yabancı siteler içinde de “B filmler” konusunda bu kadar geniş bir film arşivine ve içeriğe sahip olan başka bir site daha yok. Üstüne, Fantastik Türk Filmleri’nden 70’lerin Erotik Filmleri’ne uzanan geniş bir seçki sunuyor olması da cabası.” Mert Yenici’ye ve Beyazperde’ye güzel sözleri için teşekkür ediyoruz!

Yazının tamamını bu linkten okuyabilirsiniz: http://beyazperde.mynet.com/sinemasaldetay.asp?id=4255

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Ege Görgün’ün Ters Ninja Adlı Kitabı Raflarda

Sinema ve futbol yazarı, çizgi roman ve antika tutkunu Ege Görgün’ün Ters Ninja adlı kitabı Karakarga Yayınları tarafından satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir