BIFED 2023 İçin Başvurular Başladı 1 – BIFED

BIFED 2023 İçin Başvurular Başladı

23 Şubat 2023

10. Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) belgesel başvurularını kabul etmeye başladı. Festival, 11-15 Ekim 2023 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek.

Bu yıl 11-15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde belgesellerin son başvuru tarihi 1 Mayıs.

Yönetmenliğini Petra Holzer’in, koordinatörlüğünü Ethem Özgüven’in üstlendiği festivale bu sene de yönetmenler filmlerini ücretsiz gönderebilecek.

BIFED 2023 İçin Başvurular Başladı 2 – petra holzer

BIFED 2023, dünyanın dört bir yanında süren adalet arayışlarından, iklim mücadelelerine, halkların direniş öykülerinden, yüzlerce bölgede kapana kısılmış mültecilere kadar geniş temalardaki belgeselleri bekliyor. Başvuru ve detaylar için bifed.org sitesi ziyaret edilebilir.

Bu sene heyecanla 10’uncu yılına hazırlanan festivalde bugüne dek 500’ü aşkın belgesel izleyicisi ile buluşurken, yüzlerce yönetmen izleyicilerin sorularına yanıt vermek için adadaydı. Koronavirüs salgını sebebiyle 2020 ve 2021 yıllarında çevrimiçi gerçekleşen festival diğer yıllar yüz yüze ilgilisiyle buluştu ve Salhane ile Bozcaada Halk Eğitim Merkezi’ndeki gösterimlerde binlerce misafiri ağırladı. Birçok atölye, etkinlik ve söyleşi de yine festival kapsamında gerçekleştirilmişti.

BIFED 2023 İçin Başvurular Başladı 3 – salhane

BIFED, 10. senesinde de dünyanın birçok farklı kültürlerinden, uzak coğrafyalarından barışı ve umudu tazeleyen belgesellere kapısını açmayı hedefliyor.

Festival ekibinin BIFED 2023 için mesajı ise şöyle: “Dünyanın farklı köşelerinde gelişip güçlenen tek şey savaş. Daha yaşanabilir bir dünya için yapılan tüm planlar ve dayanışma idealleri ya ertelendi ya unutuldu. Tohum çeşitliliği, iklim adaleti, barış bir başka bahara kalmış görünüyor. İnsana ve mavi güzel gezegene dair belgeselleriniz şimdi daha acil. Gezegenin kaynakları ve paranın dağılımındaki adaletsizliği, eko kırımı, güvensiz çalışma koşullarını görünür kılan çalışmalarınız koyu karanlığı aydınlatacak. Dokuz yıldır festivalimizin ana öğesi sizlerin üretimleriyle ortaya çıktı. Bu sene de eserlerinizi bekliyoruz.

BIFED 2023 İçin Başvurular Başladı 4 – BIFED Basvuru

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu 5 – Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması Ödüller

Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması, 24 Mart 2016’da Marmara
Documentarist 15. İstanbul Belgesel Günleri Ödülleri 6 – Bitmemis Cumleler

Documentarist 15. İstanbul Belgesel Günleri Ödülleri

Documentarist 15. İstanbul Belgesel Günleri, Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek kapanış