Pek Yakında: Big Bad Wolves

Big Bad Wolves posterBig Bad Wolves, Aharon Keshales ve Navot Papushado tarafından yazılıp yönetilmiş olan İsrail yapımı bir film.

“Bir dizi vahşi cinayet, üç adamın yollarının kesişmesine sebep olur. Son kurbanın babası ve bir polis intikam almak için yemin eder. Cinayetlerin baş şüphelisi olan bir din öğretmeni, önce tutuklanır, ancak bir polis hatası yüzünden serbest bırakılır. Kanun dışı metotlarla yoluna devam etme kararı alan intikamcı polis, şüphelinin peşine düşer.”

Başrollerde Footnote’dan tanıdığımız Lior Ashkenazi’nin yanı sıra Tzachi Grad, Rotem Keinan ve Dov Glickman yer alıyor.

Big Bad Wolves, bir cebine mizahı da eklemeyi unutmayan, Charles Bronson önderliğinde kalbimizde ayrı bir yeri olan ‘vigilante’ filmlerinin çizgisinde ilerleyen ama fragmandan anlayabildiğimiz kadarıyla işkenceye de bir miktar mesai harcayacak gibi görünen bir film.

Ağustos ayında ülkesinde vizyona girecek olan Big Bad Wolves, geçtiğimiz Nisan ayında Tribeca Film Festivali’nde gösterilmiş ve büyük beğeni almıştı. Magnet Releasing tarafından ABD gösterim hakları satın alınan filmin okyanus ötesinde de gösterilmesi bekleniyor.

Big Bad Wolves 1

Big Bad Wolves 2

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir