Bir Dağ Evinde Ölümle Yüz Yüze: Cereyan 1 – unnamed 5

Bir Dağ Evinde Ölümle Yüz Yüze: Cereyan

13 Ekim 2016

unnamedGreen Pictures yapımcılığında, Mert Dikmen’in yazıp yönettiği psikolojik gerilim filmi olan, çekimlerin büyük bölümü Sapanca’daki bir dağ evinde gerçekleşen Cereyan’ın başrollerinde “Acı Hayat”, “Emret Komutanım”, “Stajer Mafya” gibi işlerden tanıdığımız Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Yatman; TRT’de yayınlanan “Baba Can’dır” dizisinin sevilen karakteri Şebo’yu canlandıran Pınar Bibin ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ile tüm Türkiye’nin tanıdığı, şu sıralar “Kiralık Aşk” dizisi ile izleyici ile buluşmayı sürdüren Salih Bademci yer alıyor. Filmin jenerik müziği ise Türkiye’nin tartışmasız en kaliteli müzisyenlerinden olan Metin Özülkü imzası taşıyor. 

Aylin isimli genç bir psikoloji öğrencisi ile sorunlu bir geçmişe sahip olan Cavit’in gerilimli hikayesine odaklanan film, 2017 yılının ilk aylarında izleyici ile buluşacak. 

FİLMİN KONUSU:

Üniversitede, psikoloji bölümü 2. sınıfta okuyan genç Aylin; geceleri internet üzerinden insanlara terapi sağlayarak, kendisine de pratik yapmaktadır. Bir gece onu Cavit Demir adında tuhaf bir adam arar. Cavit; 7 yaşındaki kanser hastası oğlunun ölümüne sebep olmuştur ve bu yüzden bunalımdadır.

Aylin Cavit’i bilgileri doğrultusunda telkin etmeye çalışırken, onu yanlış yönlendirir ve kafasına kendisini öldürme fikrini sokar. Tam onu vazgeçirmek için çabalarken internet bağlantısı kesilir ve Aylin’in ekranında Cavit’in kafasına dayadığı silahlı görüntüsü donup kalır.

Bunun üzerine Cavit’in ölüp ölmediğini öğrenmek isteyen Aylin, terapi sırasında aldığı bilgiler doğrultusunda internetten araştırmalar yapar ve sonunda Cavit’in Sapanca’daki dağ evine gitmeye karar verir.

Eve ulaştığında Cavit’in kendisini öldürmeye cesaret edemediğini gören Aylin rahatlasa da, onun bunu hala yapmaya kararlı olduğunu öğrenir. Cavit’i bu intihar düşüncesinden vazgeçirmeyi görev benimseyen Aylin, o evde kaldıkça Cavit’in geçmişi hakkındaki gerçeklerin daha farklı olduğunu anlar ve işler iyice karmaşık bir hal alır. Çünkü uzun zamandır ilk defa biriyle iletişim kuran bu tuhaf adamın, Aylin’i göndermeye hiç niyeti yoktur…

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

OYUNCULAR

Cavit: MURAT YATMAN: (Acı Hayat, Mühürlü Köşk, Emret Komutanım, Stajer Mafya)

Aylin: PINAR BİBİN: (Baba Can’dır – Halen devam etmekte.)

Genç: SALİH BADEMCİ: (Barda, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kiralık Aşk) 

YAPIM EKİBİ

YÖNETMEN-SENARİST: Mert Dikmen

YAPIMCI: Serhat Çelebi (Green Pictures)

UYGULAYICI YAPIMCI: Ömer Sinir

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Alican Akgün

MÜZİSYEN: Yekta Tez

JENERİK MÜZİĞİ: Metin Özülkü

YÖNETMEN YARDIMCISI: Görkem Abasız

GÖRSEL EFEKTLER: Tansu Ergene[/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

264770_10150306266900351_338307_nMERT DİKMEN KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Sinema-TV Bölümü mezunu olan Mert Dikmen, Beyaza Boyanmış Siyah Kelimeler, Sadece Aşk, Aşk Ruleti, Zamansız, Melek gibi Türkiye’de ve Dünya’daki festivallerde başarılar elde eden bir çok kısa film çekmiştir. Kısa filmlerinde, Sinem Öztürk, Murat Serezli, Salih Bademci, Turgay Tanülkü, Selen Seyven, Murat Yatman, Pınar Bibin gibi isimlerle çalışan yönetmen, kısa filmlerin yanısıra TRT Çocuk kanalında yayınlanan Çınar dizisinin yönetmenliğini üstlenmiş, BKM’nin yapımcılığını yaptığı Fırıldak Ailesi sinema filminde yardımcı yönetmenlik yapmış, bir çok viral reklam, video klip gibi işlerin de yönetmenliğini yapmıştır.

Aynı zamanda müzisyen kimliği de bulunan Mert Dikmen’in Güneş Sana Doğuyor isimli, söz ve müziği kendisine ait 9 parçadan oluşan bir de dijital albümü bulunmaktadır.

İlk uzun metrajlı filmi Cereyan’ın ardından, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden senaryo yazım desteği alma hakkı kazandığı yeni filmi Fısıltı için de çalışmalarını sürdürmektedir.[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Wars: Bölüm VIII'in Çekimleri Başladı! 5 – Star Wars Güç Uyanıyor Afiş

Star Wars: Bölüm VIII’in Çekimleri Başladı!

Star Wars efsanesinin gelecek bölümü için oyuncu seçimi tamamlandı ve
Eli Roth'un Thanskgiving / Kara Cuma Filminin Final Posteri 6 – Thanskgiving Kara Cuma header

Eli Roth’un Thanskgiving / Kara Cuma Filminin Final Posteri

Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino'nun "iki film birden" projesi Grindhouse'ta