Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor

15 Mayıs 2012

Yine, yeni, yeniden: Silent Night, Bloody Night!

Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor 1 – Silent Night Bloody Night Homecoming 05Geçtiğimiz günlerde Charles E. Sellier Jr.’ın 1984 tarihli klasiği Silent Night, Deadly Night’dan serbest olarak uyarlandığı açıklanan Silent Night’ın haberini harika bir poster ve birkaç görüntü eşliğinde vermiştik. (bkz: Sadist Noel Baba Geri Döndü!) Bu haber henüz tazeliğini yitirmeden bu sefer İngiltere’den başka bir yeniden çevrim haberi geldi, Silent Night, Bloody Night‘ın (1974) yeniden çevrimi.

Yönetmenliğini James Plumb’ın yaptığı filmin ismi Silent Night, Bloody Night: The Homecoming. Senaryosu ise Andrew Jones ve James Plumb tarafından yazılmış.

Konusu kısaca şöyle: “Varlıklı ama sorunlu bir adam olan ve 1982 yılında intihar eden Wilfred Butler’ın evi vasiyeti üzerine torunu Jeffrey’e kalır. Wilfred’in ölümünden beri sahipsiz durumdaki ev ve üzerinde bulunduğu arazi, bölgeye konut yapmak isteyenlerin önünde önemli bir engel teşkil eder. 2012 Noel’inden hemen önce ya da başka bir deyişle Wilfred’in ölümünden 30 yıl sonra Jeffrey ve avukatı arazinin satışı için kasabaya gelir. Ancak eli baltalı bir katil eve yerleşmiştir ve yabancılara karşı hiç hoşgörülü değildir.”

İlk Friday the 13th’in (1980) Alice’i Adrienne King’in kısa bir rol ile renklendireceği filmin oyuncu kadrosunda Richard Goss, Sabrina Dickens, Sule Rimi, Rorie Stockton, Philip Harvey, Victor Ptak, Rosemary Smith ve Matthew Batte var.

Güney Galler’de çekilen Silent Night, Bloody Night: The Homecoming’e ait yayınlanan ilk görüntülere bakıldığında kan ve şiddet katsayısının hayli yüksek olacağını tahmin etmek pek zor değil. Şimdilik film hakkındaki bilgiler bu kadarla kısıtlı olduğundan daha fazla yorum yapmak mümkün değil.

Silent Night, Bloody Night: The Homecoming’in de aynen Silent Night gibi 2012 Noel’inde vizyona girmesi bekleniyor.

Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor 2 – Silent Night Bloody Night Homecoming 01

Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor 3 – Silent Night Bloody Night Homecoming 02

Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor 4 – Silent Night Bloody Night Homecoming 03

Bir Sadist Noel Baba Daha Geliyor 5 – Silent Night Bloody Night Homecoming 04

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece, Rekor Kırdı! 6 – original

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, Rekor Kırdı!

Görünmez Adam, Cadılar Bayramı, Kapan ve Parçalanmış gibi başarılı korku
Bayan Yanı Beşe Basıyor! 7 – bayano

Bayan Yanı Beşe Basıyor!

Kadınlar tarafından çıkarılan tek mizah dergisi Bayan Yanı, tarihinin en