Bir Yerli Cin Korkusu Daha: Kulyas Lanetin Bedeli 1 – IMG 1418 scaled

Bir Yerli Cin Korkusu Daha: Kulyas Lanetin Bedeli

7 Nisan 2019

¨Çeken Adam¨ olarak da bilinen genç sinemacı Yunus Şevik, Kulyas Lanetin Bedeli adındaki korku filmiyle şansını beyazperdede deniyor.

Filmini yurtdışında da gösterime sokmak istediğini ifade eden Yunus Şevik, Türkler bunu da mı yapmış dedirtmek istediğini dile getirirken stüdyoya girip İngilizce altyazı çalışmalarına başladı bile…

Film, Mustafa Miraç kaya ve Esma Şevik’in yazdığı hikayeden senaryolaştırıldı. Ağva, Gebze ve Çatalca olmak üzere toplam 6 köyde, 12 mekanda çekildi. Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy, Emre Kılın’ın yanısıra internet fenomenleri Gizem Tan, Can Yavuz gibi isimler de filmde önemli karakterleri canlandırdılar.

Bir Yerli Cin Korkusu Daha: Kulyas Lanetin Bedeli 2 – IMG 1449

Dras Film Pictures yapımcılığında çekilen sinema filminin çekimlerinin hayli zorlu geçtiğini ifade eden Yönetmen Yunus Şevik “Cin hikâyesi çekmek oyuncuları geriyor özellikle gece sahnelerinde zorlandık. Oyuncular sette bir hoca olsun bile istediler, aslında bu korkuları bana oyunculukları konusunda yardımcı oldu. Endişeleri yüze yansıyınca gerçek sahneler aldım, oyuncularım yalnız olmadığımızı ifade ederken Kulyas cinlerinin yanımızda olduğunu düşünmek beni de korkuttu, Filmdeki bir cinin tecavüz sahnesi bizi çok zorladı, oyuncumuzun maalesef psikolojisini bozdu.” dedi.

İzleyiciye farklı bir korku hissi vererek sadece sinema koltuklarında değil geri kalan yaşamlarında da etkileyecek bir film hedefi olduğunu da vurgulayan yönetmen Yunus Şevik (Çeken Adam) ön çalışmalarının da çok süre aldığı Kulyas Lanetin Bedeli isimli sinema filminin korkuya farklı bir boyut kazandıracağı iddiasında bulundu.

Yunus Şevik’in yönettiği Kulyas: Lanetin Bedeli, fotoğraf çekmek için gittikleri köyde, Kulyas cin kabilesinin vahşetiyle mücadele etmek durumunda kalan gençlerin hikâyesini anlatıyor.

Yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilen Kulyas kabilesinin cinleri insanoğlunun hırsı yüzünden yıllar sonra serbest kalmıştır. Cin kabilesinin lideri Mureh insanlarla bedeli ağır olan bir anlaşma yapar. Anlaşma karşılığında her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebileceklerdir. Fakat aldıkları bedenlerle birlikte insanoğlunun hırsını da almış olurlar. Aradan geçen zamanda aldıkları canlara doymayan Mureh yeni kurbanlarını beklerken Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı deli gelin kasabasına gelirler. Tarif edilen oteli bulamayınca köyün hocası Kanber hoca gençleri misafirhaneye yerleştirir. Artık gençler için kabus dolu bir serüven başlamıştır çünkü içlerinden birisi köyün soyundan gelmektedir ve gençler olacaklardan habersizlerdir. Bir kısır döngünün içerisine düşen gençler köyün sınırlarını zorlayarak cinlerin vahşetinden kurtulmaya çalışacaklardır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

After Life'ın İkinci Sezon Tarihi Duyuruldu 3 – After Life 4

After Life’ın İkinci Sezon Tarihi Duyuruldu

After Life’ın ikinci sezon tarihi duyuruldu. Başrolünde Ricky Gervais’in yer
Netflix, The Witcher’dan İlk Kareleri Paylaştı! 4 – the witcher netflix series poster

Netflix, The Witcher’dan İlk Kareleri Paylaştı!

Netflix, merakla beklenen yeni dizisi The Witcher’dan ilk kareleri dizinin