BiROY Genel Kurulu 26 Mart’ta Yapılacak

24 Mart 2012

SİNEMA OYUNCULARI MESLEK BİRLİĞİ BiROY GENEL KURULU YAKLAŞIYOR

Oyuncuların telif hakları için kurulmuş olan Sinema Oyuncuları Meslek Birliği BİROY 2. Olağan Genel Kurulu’nu 26 Mart 2012 Pazartesi tarihinde saat 12:00’de KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ CİBALİ KAMPÜSÜ-BLOK BÜYÜK SALON’da yapacak.

BiROY Genel Kurulu 26 Mart'ta Yapılacak 1 – 76326Kuruluşunun üzerinden 3 yıl geçen BİROY tüm enerjisini ve vizyonunu günümüze uygun bir telif hakları yasası çıkartmak için kullandı. Bu süreç zarfında yapımcılar, yönetmenler, senaristlerle birlikte bir protokol imzalayarak Güç Birliği’ni oluşturdu ve kararlarda konsensusla hareket etti. Telif dağılımının altypısı için Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarıyla protokoller imzaladı. Projeler geliştirdi. İsteklerini, telif hakları için gerekli gördüğü konuları Kamu kurumlarına devamlı olarak bildirdi.

BİROY üyeleri günümüze ve sektörümüze yakışır bir yasaya iyice yaklaşılan şu günlerde biraraya gelerek oyuncuların haklarına daha sıkı sarılmanın yolunu çizmek, meslek ve gelecekle ilgili alınacak kararlarda söz sahibi olmaya devam etmek için 2. Olağan Genel Kurulu yapacak olmanın kıvancını yaşıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Halloween : The Next Chapter" Yolda... 2 – halloween poster

“Halloween : The Next Chapter” Yolda…

Halloween cephesinden yeni haberler var. Yapımcı Malek S. Akkad serinin

Orhan Günşiray Öldü…

Mevsim Sonbahar… Yeşilçam’ın tanıdığımız sevdiğimiz yüzleri birer birer yitip gidiyor.