Blade Runner’a Devam Filmi Kesinleşti

Beyazperde.com’un haberine göre proje senaristini buldu ve devam filmi olacağı kesinleşti… Prometheus ile beyazperdeye tekrar dönmesine haftalar kalan usta yönetmen Ridley Scott, efsane Blade Runner’a (Bıçak Sırtı) devam filmi çekmek için çalışmalara hız verdi. Geçtiğimiz yıl duyurulan ve zamanla bir devam projesine evrilen filmin senaristliğini ilk filmin de uyarlama senaristi olan Hampton Fancher yapacak.

Blade Runner'a Devam Filmi Kesinleşti 1 – blade runner 55553

Filmin yapım stüdyosundan yapılan resmi açıklamaya göre yeni bir öykünün anlatılacağı film ilk filmden daha sonraki bir dönemde yaşananlara odaklanacak. Henüz konusu hakkında detaylı bir açıklama yapılmayan proje hakkında konuşan stüdyo ortağı Andrew A. Kosove, “Tamamen yeni bir proje olacak. Yani bildiğimiz her şey değişecek” dedi.

Başrolde Harrison Ford’u izlediğimiz filmin devamında bu sefer başrolde bir kadın olma ihtimali ise çok yüksek. Yönetmen Scott’ın yaptığı açıklamaya göre yeni filmin merkezinde bir kadın başrol olacak.

Philip K. Dick’in Android’ler Elektrikli Koyun Düşler mi? isimli kısa öyküsünden uyarlanan 1982 tarihli Blade Runner gerek karakterleri, gerekse içeriğiyle kısa sürede kült mertebesine yükselmiş, temalarıyla da pek çok tartışmanın fitilini ateşlemişti. Devam filminin neler sunacağı ise merak konusu…

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Yorumlar

  1. blank

    Ne gerek var allah aşkına ya. Ne kadar Ridley Scott olsa da projede yıllar gecmıs iş bitmıs efsane olarak kalmıs. gereksizliğin bu kadarı. 2. Tron vakası.

  2. blank

    Prometheus’u izledikten sonra “Allah muhafaza” demek zorundayım. Sir Scott sadece fitili ateşleyecek ilk filmleri çeksin, yol göstersin; devam filmini beceremiyor (gerçi Prometheus’ta bir sürü devam filmiyle sünecek gibi geliyor ama bakalım, hayırlısı).

  3. blank

    tum efsanelerin irzina gecildi bir bu kaldiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir