Yeni Blade Runner’ın Yönetmeni Belli Oldu!

Usta isim Ridley Scott tarafından 1982 yılında çekilen ve sinema tarihinin en önemli yapımları arasında yükselen Blade Runner (Bıçak Sırtı) için sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Filmin devamının çekileceği ve projenin başında bir kez daha Scott’ın yer alacağı bilinirken, bir süre sonra isim projede yönetmenlik yapmayacağını açıklamıştı.

Yeni Blade Runner'ın Yönetmeni Belli Oldu! 1 – blade runner 55553

Gözler Blade Runner’ın devam projesine bir kez daha çevirilmişken gelen duyuruya göre Oscar adaylığı da bulunan Denis Villeneuve’un yönetmen koltuğuna oturacağı belli oldu. Villeneuve şimdilik stüdyo ile görüşme aşamasındaymış ancak projenin başına geçmesine kesin gözüyle bakılıyormuş.

Bir başka heyecan uyandıran gelişme ise ilk filmin başrolündeki isim, Harrison Ford’un da aynı rolde geri döneceği müjdesi! Star Wars: The Force Awaken filminde bir kez daha meşhur Han Solo karakterini canlandıran oyuncu, bu sayede onu meşhur eden rollerden birini de tekrar oynamış olacak.

Kaynak: Beyazperde.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir