Blue Beetle 18 Ağustos’ta Vizyona Giriyor 1 – Blue Beetle 2023 001

Blue Beetle 18 Ağustos’ta Vizyona Giriyor

5 Nisan 2023

DC evreninin sevilen süper kahramanlarından biri olan Blue Beetle, beyazperdede seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bilim kurgu ve aksiyon severlerin merakla beklediği film, üniversiteden yeni mezun genç Jaime Reyes’in uzaylı bir gübre böceği bulmasıyla sonsuza dek değişen hayatını konu alıyor. Öngörülemeyen ve olağanüstü güçlere sahip inanılmaz bir zırha bürünen Jamie’nin fantastik hikâyesini anlatan Blue Beetle, ülkemizde 18 Ağustos’ta vizyona girecek.

DC süper kahramanının ilk kez beyazperdeye çıkışını simgeleyen uzun metrajlı film Blue Beetle, 18 Ağustos’ta vizyona giriyor.

Yönetmenliğini Charm City Kings ve The Farm filmleriyle tanınan Angel Manuel Soto‘nun yaptığı, senaryosunu Gareth Dunnet-Alcocer’in kaleme aldığı Blue Beetle, üniversiteden yeni mezun olup evine dönen Jaime Reyes’in (Xolo Mariduena) beklenmedik bir şekilde uzaylı biyoteknolojisinin kadim bir objesine dönüşmesini konu alıyor.

Blue Beetle 18 Ağustos’ta Vizyona Giriyor 2 – Blue Beetle 2023 002

Jaime Reyes geleceği için özlem dolu bir şekilde evine döner ancak evinin tam olarak bıraktığı gibi olmadığını fark eder. Jaime dünyadaki amacını ararken, kendisini beklenmedik bir şekilde uzaylı biyoteknolojisinin kadim bir objesine, yani Scarab’a sahip olarak bulur. Scarab, simbiyotik taşıyıcı olarak Jaime’yi seçtiğinde, ona olağanüstü ve öngörülemeyen güçlere sahip inanılmaz bir zırh verir. Ve Jamie, süper kahraman Blue Beetle hâline gelirken de kaderi sonsuza dek değişir.

Başrolünde Cobra Kai dizisi ile tanınan Xolo Mariduena’nın yer aldığı filmde Mariduena’ya Adriana Barraza, Damian Alcazar, Elpidia Carrillo, Bruna Marquezine, Raoul Max Trujillo, George Lopez ve Oscar ödüllü Susan Sarandon eşlik ediyor. Filmde ayrıca American Horror Stories dizisinde ve Hocus Pocus 2 filminde rol alan genç oyuncu Belissa Escobedo ve Amerika’da What We Do in the Shadows dizisi ile tanınan başarılı oyuncu Harvey Guillen rol alıyor.

Blue Beetle filminin yapımcılığını John Rickard ve Zev Foreman yürütürken, Walter Hamada, Galen Vaisman ve Garrett Grant de başyapımcılığını üstleniyor. Yönetmenin kamera arkasındaki yaratıcı ekibinde Midsommar ve Hereditary filmlerinin de görüntü yönetmenliğini yapan Pawel Pogorzelski, yapım tasarımcısı John Billington ve kurgucu Craig Alpert yer alıyor.

Kostüm tasarımını Jojo Rabbit ve Thor filmlerinin de kostüm tasarımcısı olan Oscar adayı Mayes C. Rubeo’nun yaptığı Blue Beetle’ın görsel efekt sorumlusu Kelvin McIlwain ve bestecisi Bobby Krlic.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Blue Beetle, 18 Ağustos’ta vizyona giriyor.

Blue Beetle 18 Ağustos’ta Vizyona Giriyor 3 – Blue Beetle 2023 teaser poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Alef’in Yeni Sezonundan İlk Tanıtım Yayınlandı 4 – Alef ikinci sezon 4

Alef’in Yeni Sezonundan İlk Tanıtım Yayınlandı

BluTV’nin mistik polisiye serisi Alef’in "ALEF: Mâl-i Hülya" adını taşıyan
Kraven The Hunter / Avcı Kraven Fragman 5 – Kraven The Hunter Avci Kraven header

Kraven The Hunter / Avcı Kraven Fragman

Örümcek Adam’ın ezeli düşmanı Avcı Kraven beyazperdeye taşınıyor. Avcı Kraven,