Üçlemeden Ayrı Boba Fett ve Han Solo Filmleri Geliyor

Disney Üçlemeden Ayrı Star Wars Filmleri Çekiyor

Han-SoloWalt Disney, Star Wars evreninde geçen ve yeni üçlemeye dahil olmayan farklı filmler hakkında hazırlıkların başladığını resmen onayladı. İlk iki projenin Boba Fett ve genç Han Solo hakkında olacağı da onaylandı.

Disney tarafından yapılan resmi açıklamada senaryo hakkında herhangi bir ipucu verilmese bile hikâyelerin hangi zaman aralığında geçeceği söylendi.

Han Solo’nun macerası A New Hope’un hemen öncesindeki dönemde geçecek. Aslında hikâye tam olarak ‘The Han Solo Adventures’ ana başlığı altında yayımlanan romanlardan 1979 tarihli “Han Solo at Star’s End”e odaklanacak ve 1977 tarihli filmin iki sene öncesini anlatacak.

Boba Fett filmi ise A New Hope ve The Empire Strikes Back arasındaki zaman diliminde geçecek ve kelle avcısının galaksiler arası bir macerası anlatılacak.

Filmlerden birinin senaryosunu The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi’ın senaristlerinden Lawrence Kasdan, diğerininkini ise Sherlock Holmes ve Mr and Mrs Smith gibi filmlerden tanıdığımız Simon Kinberg yazacak.

Her iki filmin de 2015’ten sonra gösterime girmesi planlanıyor. Ama ilk önce J.J. Abrams’ın yöneteceği yeni üçlemenin ilk ayağı olan Episode VII‘ı sinemalarda göreceğiz.

Boba Fett

Kaynak: ComingSoon

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Star Wars eskiden bir avuç meraklının bildiği, maceraların yaşandığı gibi çok uzaklarda hissetirdiği için kıymetliydi ama anlaşılan baştan aşağı Star Wars’a bulanacağız artık. Bilmiyorum iyi mi, kötü mü bu… Umarım güzel filmler görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir