Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı 1 – Boğaziçi Film Festivali Misafir

Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı

17 Ağustos 2018

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile 26 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma kategorisine yapılacak uzun ve kısa metraj filmler için son başvurular uzatıldı. TRT’nin kurumsal iş ortaklığı ile düzenlenen ve Türkiye sinemasına yapım desteği sunan Bosphorus Film Lab için de başvurular devam ediyor.

Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı 2 – 6 Boğaziçi Film Festivali logo

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenecek 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin son başvuru tarihi uzatıldı. Bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’na 2017 ve 2018 yapımı filmler başvuru yapabiliyorken, Türkiye sinemasına yapım desteği sunan Bosphorus Film Lab için de yapım ya da fikir sürecindeki film projeleri katılabilecek. Başvurular 27 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00’e dek festivalin web sitesi bogazicifilmfestivali.com’dan yapılabilecek.

En İyi Film’e 100 Bin TL

Anadolu Ajansı’nın da Global İletişim Ortağı olduğu Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Türkiye sinemasının son bir yılına odaklanarak hazırlanan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bir film 100.000 TL değerindeki En İyi Film Ödülü’nü kazanırken, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” dallarında da para ödülleri verilecek.

Kısa filme toplam 45 Bin TL para ödülü!

Festivalin, ilk yılından başlayarak süren kısa filme desteği ise Kısa Kurmaca Film ve Kısa Belgesel Film olmak üzere iki farklı kategoride devam edecek. Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki filmlerin yarışacağı Ulusal Kısa Kurmaca Film dalında bir film 10.000 TL para ödülüne uzanırken, Ulusal Kısa Belgesel Film dalında da bir filme 10.000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca tüm kısa filmler 25.000 TL değerindeki Ahmet Uluçay Büyük Ödülü için de yarışıyor olacak.

Yerli sinemaya destek devam ediyor

TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasında filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla gerçekleşen Bosphorus Film Lab’e ise yapım ya da fikir aşamasındaki film projeleri katılabilecek. Pitching kategorisinde yarışan bir proje TRT Ortak Yapım Ödülü’nü alırken, Work in Progress kategorisinden bir proje de 25.0000 TL değerindeki T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’nü kazanacak.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

26 Ekim–3 Kasım 2018

Son Başvuru Tarihi: 27 Ağustos 2018

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Altın Kedi için Yarışacak Filmler Belli Oldu 3 – 16 İzmir Kısa Film Festivali 2

Altın Kedi için Yarışacak Filmler Belli Oldu

87 ülkeden 1591 filmin başvuruda bulunduğu Uluslararası İzmir Kısa Film
24. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali’ne Yoğun İlgi 4 – Olga Hernandez 2

24. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali’ne Yoğun İlgi

Bu yıl 14-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirecek olan İzmir Uluslararası