Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 1 – Tereddut Cizgisi Selman Nacar

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında yer alacak projeler ve jüri üyeleri açıklandı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında 10. kez düzenlenecek Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’in Pitching Platformu ve Work in Progress‘te sekizer proje ve First Cut Lab‘de ise 2 proje yer alacak.

Pitching Platformu’nda Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Pitching Platformu’nda yer alan projeleri bu yıl İsrail Film Fonu Film Geliştirme Direktörü Avital Bekerman, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven ile Norveç Uluslararası Film Festivali’nin film pazarı New Nordic Films Direktörü Gyda Velvin Myklebust değerlendirecek.

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 2 – Bosphorus Film Lab Pitching Platformu juri

Platformda yer alan projelerden birine TRT Ortak Yapım Ödülü verilirken, bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi olacak.

Work in Progress’te de Bu Yıl 8 Proje Yarışıyor

Bu yıl Work in Progress’te yarışacak 8 projeyi Intramovies Uluslararası Satış Pazarlama Müdürü ve Alım Sorumlusu Geremia Biagiotti, CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü Serdar Can ile Damned Films’in kurucusu dağıtımcı ve yapımcı Yohann Cornu değerlendirecek.

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 3 – Bosphorus Film Lab Work in Progress juri

Work in Progress kapsamında yer alan projeler T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü ve CGV Mars Dağıtım Ödülü’nün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecek.

First Cut Lab’e Seçilen 2 Proje Belli Oldu

Kurgu aşamasındaki uzun metraj film projelerinin danışmanlar eşliğinde uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan kurgu atölyesi First Cut Lab’in Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek. First Cut Lab’in Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilen iki filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

First Cut Lab ekibinde Spectre: Sanity, Madness and The Family Yatırımlar ve Uluslararası Ortak Yapımlar Başkanı, yapımcı Celine Dornier; Square Eyes kurucusu, festival stratejisti ve satış sorumlusu Wouter Jansen; Locarno Uluslararası Film Festivali Open Doors’un Yetenek Geliştirme Müdürü Zsuzsi Bankuti; EFA ödüllü film editörü ve Polonya Editörler Birliği (PSM), Polonya Film Akademisi (PAF) ve Avrupa Film Akademisi (EFA) üyesi Agnieszka Glinska; Ukrayna Film Akademisi üyesi, yapımcı Natalia Libet ile uluslararası projelerin içerik danışmanı Wim Vanacker yer alıyor.

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 4 – Bosphorus Film Lab First Cut Lab juri

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek 10. Boğaziçi Film Festivali ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmi sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Pitching Platformu’nda Yarışacak Projeler

  • Benim Mutlu Ailem (Yönetmen: Alkım Özmen / Yapımcı: Samet Hamiş)
  • Hacer (Yönetmen: Yeşim Tonbaz / Yapımcı: Yeşim Aktaş)
  • Hasan (Yönetmen: Hasan Serin / Yapımcı: Önder Önsal)
  • İskeletin Türküsü (Yönetmen: Murat Uğurlu / Yapımcı: Büke Akşehirli)
  • Jackson Kara Orkestrası (Yönetmen: Halit Eke / Yapımcı: Halit Eke)
  • Rüzgarla Beraber (Yönetmen: Ömer Sami Ciminli / Yapımcı: Yelin McKay)
  • Saçma (Yönetmen: Fatih Özcan / Yapımcı: Fatih Özcan)
  • Toprağın Tuzu (Yönetmen: Murat Eroğlu / Yapımcı: Baran Mayda)

Work in Progress Kategorisinde Yer Alan Projeler

  • 8×8 (Yönetmen: Kıvanç Sezer /Yapımcı: Kıvanç Sezer, Emin Akpınar, Kaan Korkmaz, Hatip Karabudak)
  • Balık Kırgını (Yönetmen: Baran Gündüzalp / Yapımcı: Deniz Yeşilgün)
  • Bildiğin Gibi Değil (Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu)
  • Güneşin Altında Yeni Bir Şey Yok (Yönetmen: Murad Zaloğlu / Yapımcı: Halil Kardaş)
  • Kayıtsız (Yönetmen: Özlem Çıngırlar / Yapımcı: Cemal Çıngırlar)
  • Umut (Yönetmen: Orhan İnce / Yapımcı: Burak Kanısıcak)
  • Uzaylılar (Yönetmen: Aydın Ketenağ / Yapımcı: Bilal Bağcı)
  • Yüzleşme (Yönetmen: Filiz Kuka / Yapımcı: Seçkin Akyıldız)

First Cut Lab Projeleri

  • Tavşan İmparatorluğu (Yönetmen: Seyfettin Tokmak / Yapımcı: Zeynep Koray)
  • Tereddüt Çizgisi (Yönetmen: Selman Nacar / Yapımcı: Diloy Gülün, Burak Çevik)

Bosphorus Film Lab Projeleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 5 – Bosphorus Film Lab logo

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir