The Breadwinner / Pervane Fragman 1 – The Breadwinner Pervane

The Breadwinner / Pervane Fragman

6 Şubat 2018

Angelina Jolie’nin yapımcılığını üstlendiği The Breadwinner / Pervane, Afganistanlı küçük bir kızın Taliban’ın katı kuralları içerisinde verdiği mücadeleyi anlatıyor. 90. Oscar Ödülleri’nde EN İYİ ANİMASYON dalında aday olan yapım çok yakında sinemalarda!

11 yaşındaki Parvana ailesiyle birlikte Afganistan Kabil’de savaştan zarar görmüş küçük bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Parvana Taliban’ın sıkı kuralları altında, babasının para kazanmak için pazar yerinde insanların mektuplarını yazdığı ve okuduğu hikayeleri dinleyerek büyür. Bir gün babası tutuklanır ve Parvana’nın hayatı sonsuza dek değişir. Kadınların erkekler olmadan evlerinden çıkmalarına izin verilmediği bu zamanda ailesinde para kazanacak ve yiyecek alışverişi yapacak hiç kimse kalmaz. Parvana ailesine yardım edebilmek için saçlarını kestirmeye ve erkek kılığına bürünmeye karar verir. Başörtüsü olmadığı için zaten tehlike altında olan Parvana babasını kurtarmanın yolunu bulmayı kafasına koymuştur.

The Breadwinner / Pervane Fragman 2 – The Breadwinner Pervane poster

The Breadwinner / Pervane filmi kadınların baskı karşısında güçlenmelerini ve hayallerini anlatan, Afganistan’ın tarihini ve güzelliğini görebileceğimiz mükemmel bir hikayeyi anlatıyor.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

YÖNETMEN: Nora Twomey
SENARYO: Anita Doron, Deborah Ellis
OYUNCULAR: Saara Chaudry, Soma ChhayaLaara Sadiq, Ali Badshah, Kawa Ada, Shaista Latif, Noorin Gulamgaus
SÜRE: 94 dk. [/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Justice League Comic Con Özel 3 – Justice League Comic Con özel

Justice League Comic Con Özel

Geçtiğimiz haftalarda Comic Con kapsamında yayınlanan Justice League filmine ait
The Collection Fragman 4 – The Collection003

The Collection Fragman

The Collector / Koleksiyoncu filminin baş kahramanı Arkin'in korku dolu