Büyük Soprano Maria Callas'ın Hikayesi Pera Film’de 1 – Maria by Callas 2017 1

Büyük Soprano Maria Callas’ın Hikayesi Pera Film’de

18 Mart 2022

Büyük Soprano Maria Callas'ın Hikayesi Pera Film’de 2 – Maria by Callas 2017 posterPera Müzesi Film ve Video Programları, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle büyük soprano Maria Callas’a ithaf edilen Maria by Callas: In Her Own Words filmini sinameseverlerle buluşturuyor. 23 Mart’ta Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz izlenebilecek gösterimde yönetmen Tom Volf izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Film ve Video Programları, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu iş birliği ile Maria Callas anısına film gösterimi düzenliyor. Callas’ın kendi yaşamını kendi sözleriyle anlattığı Maria by Callas: In Her Own Words adlı filmin ilk gösterimi 16 Mart’ta yapıldı. Pera Müzesi Oditoryumu’nda 23 Mart’taki ikinci gösterime yönetmen Tom Volf da katılacak. Etkinliğin başında filme dair kısa bir sunuş gerçekleştirecek yönetmen, gösterimin ardından izleyicilerin sorularına yanıt verecek.

Program kapsamında ayrıca Callas’ın eserlerinin ve mirasının işleneceği bir panel düzenlenecek. Filmin yönetmeni Tom Volf, Borusan Sanat Müdürü Ahmet Erenli ve Atina Konser Salonu ‘Müzik Dostları’ topluluğu direktörü, müzikolog Alexandros Charkiolakis’in konuşmacı olarak katılacağı panel 24 Mart Perşembe günü saat 20.15’ten itibaren Sismanoglio Megaro Facebook sayfasından canlı olarak izlenebilecek.

Kendi sözleriyle Maria Callas’ın trajik yaşamı

Callas’ın ölümünün kırkıncı yılında gösterime giren filmde Tom Volf, ünlü sopranonun yaşamını yine kendi sözleriyle anlatıyor. Trajik bir yaşam sürdüğünü “İçimde iki kişi var: Maria ve La Callas” diyerek açıkça ortaya koyan diva; benzersiz başarıları, özel hayatı, skandalları ve aşklarıyla ilk kez böylesine ayrıntılı bir şekilde filme aktarılıyor.

Büyük Soprano Maria Callas'ın Hikayesi Pera Film’de 3 – Maria by Callas 2017 2

Callas’ın yazılı sözlerini ünlü oyuncu Fanny Ardant’ın seslendirdiği film, dünyanın dört bir yanındaki arşivler ve özel koleksiyonlardan toplanmış, daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış filmleri, fotoğrafları ve özel mektupları bir araya getiriyor. Sopranonun hayatına dahil olmuş ünlü isimlerden Aristotle Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint Laurent, J.F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly ve Liz Taylor da filmde yer alıyor.

Bu program kapsamındaki gösterimler ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm gösterimler 18+ uygulamasına tabidir.

23 Mart Çarşamba
  • 19.00 Maria by Callas: In Her Own Words
    Yönetmen Tom Volf’un katılımıyla
24 Mart Perşembe
  • 20.15 Panel
blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

!f İstanbul’dan Tereddüt'e Özel Gala 4 – Tereddüt özel gala

!f İstanbul’dan Tereddüt’e Özel Gala

!f İstanbul’dan Tereddüt’e Özel Gala: !f İstanbul'un geçen yıl başlattığı
Sandman Geliyor! 5 – dario argento sandman

Sandman Geliyor!

Maske Düştü Korkuların Efendisi Dario Argento Gözüktü. Sandman Geliyor!