“Sinemanın Cahil Cesaretine İhtiyacı Var” 1 – Kar gösterim if 2018

“Sinemanın Cahil Cesaretine İhtiyacı Var”

16 Şubat 2018

İş Bankası Maximum Kart’ın ana partnerliğinde dün başlayan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ilk gününde Emre Erdoğdu’nun ilk uzun kurmacası Kar, sinemaseverlerle buluştu. İstanbul galasını festival “Sinemanın Cahil Cesaretine İhtiyacı Var” 2 – Kar posterkapsamında yapan film, bu yıl ilk kez verilecek !f Yeni Seyirci Ödülü için yarışıyor.

15 Şubat’ta başlayan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ilk gününde sinemaseverler salonları doldurdu. Festivalin büyük ilgi gören ilk gün gösterimlerinden biri de, Emre Erdoğdu’nun yazıp yönettiği ve başrollerini Hazal Ergüçlü, Ozan Uygun ve Halil Babür’ün paylaştığı Kar filmininki oldu.

“Çünkü birlikte çok eğleniyoruz!”

Cinemaximum City’s’de yapılan gösterime, yönetmen Emre Erdoğdu’nun yanı sıra oyuncular Hazar Ergüçlü, Halil Babür, Serhat Parıl, Doğaç Yıldız, yapımcı Emine İzmir, görüntü yönetmeni Ercan Küçük ve kurgucu Ayris Alptekin de katıldı. “Sinemanın cahil cesaretine ihtiyacı var” diyen Erdoğdu, yaptıkları filmin bir ekip işi olduğunu söyledi. Ana karakter Müzeyyen’in nasıl yaratıldığı sorusuna “Müzeyyen bütün kadınlardan çıktı” yanıtını veren Erdoğdu, filmin adının neden ‘Kar’ olduğunu soran izleyiciye de “Ali karakteri Bolu’da yaşadığı için kar onun için huzur anlamına geliyordu ama Antalya’da yaşayan kar görmemiş Müzeyyen için başka… Onlar arasındaki farklılığı gösterebilmemin yoluydu kar benim için” dedi. Kar’ın senaryosuna 6 sene önce başladığını ve aslında bu hikâyeyi ikinci filmi için kurguladığını belirten Erdoğdu, yeni projesinin adının Beni Sevenler Listesi olacağını ve yine aynı ekiple çalışacağını söyledi ve “Çünkü birlikte çok eğleniyoruz” dedi.

Seyircinin büyük ilgisi ve beğenisiyle karşılanan “Kar”, 25 Şubat Pazar günü saat 13:00’te Cinemaximum Akasya’da ikinci gösterimini yapacak.

CGV Arthouse sinemalarında gösterim şansı!

Son bir yıl içerisinde Türkiye sinemasında üretilmiş ya da Türkiye ile ilgili filmlerin yer aldığı !f Yeni bölümünde 7 film !f Yeni Seyirci Ödülü için yarışıyor. Festivalin bu yıl ilk kez vereceği bu ödülü kazanan bir film, CGV Arthouse’un İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Eskişehir’de bulunan salonlarında gösterim olanağı yakalayacak.

Tüm öğrencilere !f bileti 2 TL!

!f İstanbul’un geçtiğimiz yıl genç !f’çilere özel olarak başlattığı indirimli gösterim fırsatı bu yıl da devam ediyor. Öğrenci kimliğini gösteren !f’çilere hafta içi gündüz seanslarındaki filmler 2 TL’den satışa sunulurken; İş’te Üniversiteli kredi kartı ya da Maximum Kart sahibi öğrenciler ise aynı seansları 1 TL ödeyerek izleyebilecekler.

!f ile arkadaş olun!

Sosyal medyada en çok takip edilen festival olan !f İstanbul ile ilgili güncel bilgileri festivalin Facebook, Twitter ve Instagram, Snapchat ve Periscope hesaplarından izleyebilirsiniz. !f İstanbul’u sosyal medyada @ifistanbul adresiyle takip edebilir, paylaşımlarınızı #if2018, #HayatVar, #ifteizledim ve #ifmaximumda etiketiyle yaparak sohbete katılabilirsiniz.

!f günleri 15 Şubat’ta başlıyor

İş Bankası Maximum Kart ana partnerliğinde ve CGV Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 15 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak ve 1 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayarak 4 Mart’ta 17. yaş yolculuğunu tamamlayacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ankara'da Bir Festival Daha: Anatolian Film Fest 3 – anatolian

Ankara’da Bir Festival Daha: Anatolian Film Fest

Sinematek Derneği Ankara'da Anatolian Film Fest adı altında bağımsız sinemayı
37. İstanbul Film Festivali Onur Ödülleri Belirlendi 4 – istanbul Film Festivali Sinema Onur Ödülleri

37. İstanbul Film Festivali Onur Ödülleri Belirlendi

İKSV tarafından 6-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 37. İstanbul Film Festivali'nin