Can Evrenol Altın Portakal Kısa Film Jürisinde!

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali programı kapsamında gerçekleştirilecek belgesel ve kısa film yarışmaları ana jürileri açıklandı. Korku kısalarının unutulmaz yönetmeni ve Öteki Sinema yazarı Can Evrenol Portakal’ın  Kısa Film jürisinde… 

Can Evrenol Altın Portakal Kısa Film Jürisinde! 1 – 33477 440415871742 7658104 nAltın Portakal’da bu yıl yarışacak kısa filmlerin ana jürisi de şu isimlerden oluştu: Erol Mintaş (yönetmen), Can Evrenol (yönetmen, sinema yazarı), Özay Fecht (sanatçı), Fırat Yücel (sinema yazarı), Selin Sevinç (sinema yazarı).

49. Festival’in Belgesel Film Yarışması ana jürisi Nezahat Gündoğan (yönetmen), Kemal Öner (yönetmen), Nalan Sakızlı ( yönetmen), Ali Ulvi Uyanık (sinema yazarı), Yrd. Doç. Dr. Perihan Taş Öz’den (akademisyen-yönetmen) oluştu.

Belgesel Film Yarışması ana jürisinin yapacağı değerlendirme sonunda En İyi Belgesel seçilen filme 15 bin, En İyi İlk Belgesel’e 5 bin TL parasal ödül ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

Yarışma sonunda birinci gelen kısa filme 10 bin TL para ödülü ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

Can Evrenol’un Öteki Sinema yazılarını okumak için tıklayın

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir