Çanakkale Kısa Film Festivali İçin Başvurular Başladı! 1 – A roll of 35mm movie film 007

Çanakkale Kısa Film Festivali İçin Başvurular Başladı!

5 Haziran 2015

Çanakkale zaferinin 100. yılı şerefine ilk kez 26 – 27 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Çanakkale Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Çanakkale Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen festivale son başvuru tarihi ise 16 Ekim 2015.

unnamedBu yıl birincisi düzenlenen Çanakkale Kısa Film Festivali’ne, 1915 Çanakkale zaferinin 100. Yılı’na atfen “Çanakkale Ruhu”nu yansıtan; kahramanlık, milli birlik ve beraberlik, barış ve dostluk, vatan için yapılan fedakarlıklar, vatan sevgisi gibi milli ve manevi değerlerin konu olarak seçildiği, öğrenci ve profesyonellerin çektiği kısa filmler katılabilecek.

Festivalin amacı hiçbir menfaat gözetmeksizin ve hiçbir engel tanımadan vatanı ve milleti uğruna, sevdiklerinden ve canlarından vazgeçme, ait oldukları toprakların vatan olabilmesi ve ilelebet payidar olma mücadelesini vermede tereddüt etmeme fedakarlığı olan “Çanakkale Ruhu”nu yansıtabilmek, sinema sanatını sevdirme ve tanıtmanın yanı sıra, sinemanın toplumsal farkındalık oluşturması işlevini öne çıkarmak.

Danışmanlığını sinema yazarı Fırat Sayıcı’nın üstlendiği festivalin yönetmenliğini ise 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Meral Açıkgöz yapıyor. Alanında uzman isimlerden oluşturulacak jürinin değerlendireceği yarışma sonucunda, birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

canakkalekisafilmfestivali.com

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Merkez /ÇANAKKALE
0 (286) 218 05 70 – iletisim@canakkalekisafilmfestivali.com[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Darren Aronofsky'nin Yeni Filmi "anne!"den Afiş 2 – Aronofsky Yeni Filmi Mother

Darren Aronofsky’nin Yeni Filmi “anne!”den Afiş

Darren Aronofsky'nin yeni filmi anne!'nin afişi yayınlandı! Başrollerde Jennifer Lawrence,
Tenet 26 Ağustos'ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda 3 – Tenet 01

Tenet 26 Ağustos’ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda

Zamanda yolculuk değil. Ters yüz. Christopher Nolan filmi Tenet, 26