Dokuz Kişilik Cannes Jürisi Belli Oldu

Cannes jürisi belli oldu. 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 67. Cannes Film Festivali’nin jüri üyeleri belirlendi.

jane campion

Jüri başkanlığını Yeni Zelandalı sinemacı Jane Campion üstlenecek.

Dokuz kişilik jüride Campion’dan başka Meksikalı sinemacı Gael Garcia Bernal, Oscar ödüllü A Seperation‘da da rol alan İranlı oyuncu Leyla Hatami, The Housemaid (2010) ve Untold Scandal (2003) gibi filmleriyle bilinen Güney Koreli oyuncu Jeon Do-yeon, Luis Bunuel’in That Obscure Object of Desire‘ı (1977) ile sinemaya ilk adımını atan 1957 doğumlu Fransız oyuncu Carole Bouquet, Amerikalı ünlü oyuncu Willem Dafoe, Pusher üçlemesi, Drive ve Only God Forgives gibi filmleriyle tanınan Danimarkalı yazar/yönetmen Nicolas Winding Refn, Amerikalı sinemacı Sofia Coppola ve son kurmaca filmi A Touch of Sin (2013) ile geçen sene bir hayli ses getiren Çinli yazar/yönetmen Jia Zhangke yer alıyor.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir