Chiara Mastroianni "Iguana Tokyo"nun Başrolünde 1 – Chiara Mastroianni Kaan Müjdeci

Chiara Mastroianni “Iguana Tokyo”nun Başrolünde

12 Haziran 2018

Chiara Mastroianni "Iguana Tokyo"nun Başrolünde 2 – Chiara Mastroianni 2Dünyaca ünlü İtalyan kökenli Fransız aktris ve şarkıcı Chiara Mastroianni, Kaan Müjdeci’nin yeni filmi Iguana Tokyo’nun başrolünde oynamayı kabul etti! Persepolis, Ready To Wear, Les Bien-Aimés, Les Chansons d’Amour gibi filmlerin yıldızı Mastroianni’nin, başrolünde yer alacağı filmin çekimleri, Tokyo ve Berlin’de gerçekleştirilecek.

İlk filmi Sivas ile birçok ulusal ve uluslararası ödül kazanan Kaan Müjdeci; senaryosunu yazdığı ve çekimlerine eylül ayında başlayacağı ikinci uzun metraj film projesi Iguana Tokyo’nun hazırlıklarına devam ediyor.

Önceki günlerde Japonya’nın en önemli film destek fonu Bunka-cho’dan yararlanmaya hak kazanan Iguana Tokyo filminin iddialı kadrosu da açıklanmaya başladı. Kaan Müjdeci filmin başrollerinden birini, İtalyan aktör Marcello Mastroianni ve Fransız yıldız Catherine Deneuve’ün kızı, ünlü oyuncu ve şarkıcı Chiara Mastroianni’nin paylaşacağını açıkladı.

Kaan Müjdeci’nin yazdığı ve yöneteceği, Almanya-Türkiye-Japonya ortak yapımı Iguana Tokyo’nun çekimleri Tokyo ve Berlin’de gerçekleştirilecek. Çekimlerinin 2018’de tamamlanması planlanan filmin dili ise Japonca ve İngilizce olacak.

Chiara Mastroianni "Iguana Tokyo"nun Başrolünde 3 – Iguana Tokyo posterIguana Tokyo 1974’ten bu yana bakanlığın UNIJAPAN kuruluşu tarafından sağlanan Bunka-cho film fonundan destek alacak. Ortak yapımcılardan Ryohei Tsutsui’nin şirketi Trixta üzerinden başvurulan fon; en az 250 bin, en fazla 600 bin Euro olmak üzere projenin toplam bütçesinin %20’lik kısmını karşılayacak. Daha önce 10. Köprüde Buluşmalar – 34. İstanbul Film Festivali ve Cinelink 2015 21. Saraybosna Film Festivali’nde Ortak Yapım Platformları’na seçilen Iguana Tokyo; Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’dan da 1 milyon TL destek fonu almaya hak kazandı. Iguana Tokyo, 69. Cannes Film Festivali kapsamındaki Cannes Atölye – Cannes L’Atelier’e seçilen toplam 15 proje arasında yer aldı.

Başarılı yönetmen aynı zamanda, yeni filmini “Iguana Tokyo Prologue” adlı bir sanat eserine dönüştürdü. Filmin hissini, fizik kuralları aracılığıyla seyirciyle paylaşmasına olanak sağlayan “Iguana Tokyo Prologue” adlı eser, Tokyo Arts and Space Hongo’daki “Compiling Behaviors, Digesting Actions” başlıklı sergide sanatseverlerle buluşuyor. Goethe-Institut Japan tarafından sergiye davet edilen Kaan Müjdeci’nin eseri, 1 Temmuz’a dek görülebilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Godzilla'ya Az Kaldı 4 – Godzilla 01

Godzilla’ya Az Kaldı

Godzilla'ya az kaldı! Godzilla 16 Mayıs Cuma günü gösterime giriyor.
Yeryüzünde Bir Gün 5 – viewer1

Yeryüzünde Bir Gün

Yeryüzünde Bir Gün projesi, 2008 yılında 24 saat boyunca görüntü