Child’s Play Yeniden Çevrimi Yolda

Leatherface, Michael Myers, Jason Voorhees ve Freddy Krueger derken korku sinemasının bir ikonik karakteri daha beyazperdede yeniden hayat bulmaya hazırlanıyor. Uzun süredir yeniden çekilmesi gündemde olan fakat alt yapı çalışmaları yeni yeni başlayan Child’s Play remake’i ile korku sinemasının kimine göre en ürkütücü kimine göreyse en sevimli karakterlerinden biri olan Chucky geri dönüyor..

2011 yılı içerisinde tamamlanması beklenen filmin yönetmenliğini ve senaryosunu 1988 yılı yapımı Child’s Play filminin de senaryosunu yazan Don Mancini’nin üstlenmesi kesinleşti. Chucky’e sesiyle can verecek aktör ise yine Brad Dourif olacak. Yapımla ilgili bilgiler kısaca şöyle;

* Proje, MGM (orjinal hak sahibi) ve Universal Stüdyoları ortak yapımı olacak.

* Orijinal filmin senaryo yazarı Don Mancini geri dönüyor.

* Yazar Don Mancini Chucky’nin devam filmlerinde bir komedi unsuruna dönüşmesinden rahatsızlık duyduğunu ve bu filmde ona tekrar eski korkutuculuğunu kazandırmak istediğini açıkladı.

* Resmi olarak açıklanmasa da Brad Dourif büyük olasılıkla Chucky’nin seslendirmesi için geri dönecek.

* Good Guys oyuncak bebeğinin yeniden dizayn edilmesi ve daha modern bir hale getirilmesi planlanıyor. Tabii ki serinin hayranlarını üzmeyecek bir biçimde!

* Don Mancini senaryonun orjinal filmle bire bir aynı olmayacağını ve Chucky’nin kökeniyle ilgili daha fazla detayın bulunacağını açıkladı.

Kaynak: http://korkusitesi.com/haberler/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Asla Unutulmayacak Bir Klasik: A Nightmare on Elm Street (1984)

Nasıl ki Wes Craven, korku sinemasının en önemli yönetmenlerinden biriyse, A Nightmare on Elm Street de en önemli filmlerinden biridir.

Bir yorum var

  1. acaba Hellraiser ne zaman tekrardan çekilicek :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir