Child's Play Yeniden Çevrimi Yolda 1 – Child s Play chucky 96736 800 600

Child’s Play Yeniden Çevrimi Yolda

4 Aralık 2010

Leatherface, Michael Myers, Jason Voorhees ve Freddy Krueger derken korku sinemasının bir ikonik karakteri daha beyazperdede yeniden hayat bulmaya hazırlanıyor. Uzun süredir yeniden çekilmesi gündemde olan fakat alt yapı çalışmaları yeni yeni başlayan Child’s Play remake’i ile korku sinemasının kimine göre en ürkütücü kimine göreyse en sevimli karakterlerinden biri olan Chucky geri dönüyor..

Child's Play Yeniden Çevrimi Yolda 2 – Child s Play chucky 96736 800 600

2011 yılı içerisinde tamamlanması beklenen filmin yönetmenliğini ve senaryosunu 1988 yılı yapımı Child’s Play filminin de senaryosunu yazan Don Mancini’nin üstlenmesi kesinleşti. Chucky’e sesiyle can verecek aktör ise yine Brad Dourif olacak. Yapımla ilgili bilgiler kısaca şöyle;

* Proje, MGM (orjinal hak sahibi) ve Universal Stüdyoları ortak yapımı olacak.

* Orijinal filmin senaryo yazarı Don Mancini geri dönüyor.

* Yazar Don Mancini Chucky’nin devam filmlerinde bir komedi unsuruna dönüşmesinden rahatsızlık duyduğunu ve bu filmde ona tekrar eski korkutuculuğunu kazandırmak istediğini açıkladı.

* Resmi olarak açıklanmasa da Brad Dourif büyük olasılıkla Chucky’nin seslendirmesi için geri dönecek.

* Good Guys oyuncak bebeğinin yeniden dizayn edilmesi ve daha modern bir hale getirilmesi planlanıyor. Tabii ki serinin hayranlarını üzmeyecek bir biçimde!

* Don Mancini senaryonun orjinal filmle bire bir aynı olmayacağını ve Chucky’nin kökeniyle ilgili daha fazla detayın bulunacağını açıkladı.

Kaynak: http://korkusitesi.com/haberler/

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Gerçek Sinema Keyfi Artık Cebinizde! 3 – cinemaximum ankamall yenileme calismalari tamamlandi 1900x700 c

Gerçek Sinema Keyfi Artık Cebinizde!

Mars Cinema Group; sinemaseverlerin hayatını kolaylaştıracak yepyeni bir mobil uygulamayı
Sisu 30 Haziran’da Sinemalarda 4 – Sisu 2022 3

Sisu 30 Haziran’da Sinemalarda

Aksiyon tutkunlarına kan, ter ve gözyaşıyla dolu sürükleyici bir yolculuk