Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor 1 – Çiçero 01

Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor

16 Ocak 2019

Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor 2 – Çiçero posterDijital Sanatlar Yapımevi’nden yılın ilk filmi Çiçero’nun basın gösterimi yapıldı. Gürkan Tanyaş’ın senaryosunu yazdığı, Serdar Akar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Çiçero, Ankara Casusu ya da Yüzyılın Casusu olarak anılan İlyas Bazna’nın hayatından ilham alınıp kurgulanarak beyazperdeye uyarlandı. Çiçero 18 Ocak’ta gösterime giriyor.

İkinci Dünya Savaşı tüm yıkıcılığıyla sürerken herkesin aklındaki soru aynıydı; Türkiye savaşa girecek mi? İşte o günlerde, Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nin kalbinde uşak olarak görev yapan, kod adı Çiçero olan İlyas Bazna, İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Hitler Almanya’sına sızdırmaya başlar ve olaylar gelişir… Bazna, bu nefes kesen faaliyetleriyle Türkiye’yle birlikte tüm dünya devletlerinin de kaderini değiştirir. Sadece bununla da sınırlı kalmaz yaptıkları…

Çiçero, T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklarına da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatıyor.

Ayla ve Müslüm’ün ardından yeni filmi merakla beklenen Dijital Sanatlar Yapımevi’nin imzasını taşıyan Çiçero, Ankara Casusu ya da Yüzyılın Casusu olarak anılan İlyas Bazna’nın hayatından esinlenerek sinemaya aktarıldı.

Serdar Akar’ın yönettiği, senaryosunu Gürkan Tanyaş’ın kaleme aldığı Çiçero filminde başrolleri Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik paylaşıyor. Filmde ayrıca Ertan Saban, Murat Garipağaoğlu, Tamer Levent, Mehmet Ulay, Levent Ülgen, Selen Öztürk, Mehmet Esen, Mehmet Ezel Özgün, Gerry George, Peter Cunningham, Açelya Özcan, Sinem Süle, Aylin Kılıçarslan, Eren Devrim ve Çiğden Selışık Onat yer alıyor. Konuk oyuncu olarak da Cem Kurtoğlu ve Altan Erkekli filme ayrı bir tat katıyor.

Müziklerinde Onur Özmen imzası olan Çiçero’nun görüntü yönetmeni Peter Steuger, kurgu yönetmeni Mustafa Presheva, kostüm tasarım Baran Uğurlu ve sanat yönetmeni Soydan Kuş… Çiçero, CGV Mars Dağıtım aracılığıyla 18 Ocak’tan itibaren tüm Türkiye’de vizyonda.

Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor 3 – Çiçero 03

Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor 4 – Çiçero 04

Çiçero 18 Ocak’ta Gösterime Giriyor 5 – Çiçero 02

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İran’ın İlk Vampir Filmi !f İstanbul’da! 6 – AGirlWalksHomeAloneAtNight01

İran’ın İlk Vampir Filmi !f İstanbul’da!

14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin heyecanla beklenen filmlerinden
Edebiyat, Sinema ve Tiyatroda: Ütopya ve Distopya 7 – afiş

Edebiyat, Sinema ve Tiyatroda: Ütopya ve Distopya

2005 yılında kurulan İÜBKFK güzel bir sempozyum organize ediyor: Edebiyat,