Dabbe'ye Devam: Cin Ağustos'ta Çarpacak! 1 – Dabbe Cin Çarpması 1

Dabbe’ye Devam: Cin Ağustos’ta Çarpacak!

14 Temmuz 2013

Göz Cinlere Aitse, Kayıtlar Şeytanındır!

Dabbe Cin Çarpması posterCin Ağustos’ta çarpacak! Son iki filmi Dabbe: Bir Cin Vakası ve El Cin ile 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ’ın yeni filmi Dabbe: Cin Çarpması, 2 Ağustos’ta 180 kopyayla vizyona girmeye hazırlanıyor.

Box Office Türkiye’deki rakamlara göre net izleyici sayısı; Dabbe Bir Cin Vakası: 370.089 kişi, El Cin: 420.664 kişi ve iki filmin toplamı 790.753 kişi.

Hasan Karacadağ, son filmi Dabbe: Cin Çarpması’nda, 1986 yılında Muğla’da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten hikayesini anlatıyor. Hikayeyi, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardığını iddia eden yönetmen, filmin Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içerdiğini eklemeyi ihmal etmiyor.

Dabbe: Cin Çarpması – Hikaye

“Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra’yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra’nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.”

Hasan Karacadağ’ın yönettiği ‘el-Nazar‘ ise Aralık 2013’te gösterime girecek.

Dabbe: Cin Çarpması – Film Ekibi

Yönetmen ve Senaryo: Hasan KARACADAĞ

Oyuncular: Irmak ÖRNEK, A. Murat ÖZGEN, Cansu KURGUN, Sultan KÖROĞLU KILIÇ, Elçin ATAMGÜÇ, Sabriye GÜNÜÇ

Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim ÇEKİÇ

Kurgu: Aytekin BİRKON

Makyaj: Alev ÜNAL

Sanat Yönetmeni: Ayşegül ÇİFTÇİ KARAÇAY

Dabbe Cin Çarpması 1

Dabbe Cin Çarpması 2

Not: Basın bülteninden derlenmiştir.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

2 Comments

  1. gişe rakamlarına avrupa seyircisini de eklemişlerdir…2 film de almanyada epey izlendi çünkü.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Night of the Living Dead: Rebirth’ten İlk Görseller Düştü! 2 – Night of the Living Dead Rebirth 11 11

Night of the Living Dead: Rebirth’ten İlk Görseller Düştü!

Zombi filmleri müptelalarının merakla beklediği Night of the Living Dead:
Sinemalife Temmuz Sayısı Dopdolu! 3 – temmuz kapak

Sinemalife Temmuz Sayısı Dopdolu!

Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi Sinemalife Temmuz sayısı genç ve