CineDergi 31. Sayısı Çıktı. Bayide Değil İnternette!

Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 31. sayısıyla yayında! Cinedergi bu sayısında yine bu ay öne çıkan konulara el atıyor, dosya ve röportajlarıyla öne çıkıyor!

CineDergi 31. Sayısı Çıktı. Bayide Değil İnternette! 1 – KAPAK31İşte bu ayın öne çıkan başlıkları… New York’ta Beş Minare filmi Mustafa Sandal, Vay Arkadaş: Manik, Tik, Dildo’nun  Manik’i Ali Atay ve Sinyora Enrica İle İtalyan Olmak’ın yönetmeni Ali İlhan ve oyuncusu Lavinia Longhi…

Mustafa Sandal kapsamlı film deneyimi için bakın neler diyor:New York’ta Beş Minare” senaryosuyla, ekibiyle ve anlattıklarıyla  bu güne kadar yapılan işlere göre çok farklı bir yerde duracak. Fragmanı bile insanları heyecanlandırdıysa bu durum amacına ulaşacağı anlamına gelir. Ben böyle büyük bir projenin başrollerinden biri olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım, izleyen herkes bizim kadar keyif alır. Çok güzel ve farklı bir heyecan yaşıyorum.

Ali Atay karakterini şöyle tanıtıyor: ‘Manik, kafası hiçbir şey almadan sürekli güzel olan bir abimiz.  Bir sahneye başlarken hep düşündüm bu filmi çekerken acaba burada nasıl bir tepki çıkacak diye. Karakter öyle ayakta ki birden hiç olmayacak bir yerde “Laaann!” diye mevzuya girebiliyor, öyle bir sahne yokken mesela ben yatmaya gidiyorum arkadaş diyip yatıyor.

Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak filmiyle hiç alakası olmadığını söyleyen yönetmen Ali İlhan;Hiç alakası yok. Sadece ilham aldığım muhteşem bir kadın var. Daha çok hayatın içinden bir şeyler eklemeye çalıştım.’ diyor… Oyuncu Lavinia Longhi ise bizi şaşırtacak açıklamalar yapıyor: ‘Belki birazcık şaşıracaksınız ama benim için Ferzan Özpetek’ten ziyade Fatih Akın daha Türk yönetmen. Ferzan daha çok İtalyan. Birol Ünel’i de çok beğeniyorum. Benim için en iyi Türk aktörü o.’

CineDergi 31. Sayısı Çıktı. Bayide Değil İnternette! 2 – cats2

Bu sayının önemli dosyaları… Sinemamızın Yeşilçam’dan bugüne uzanan, büyüklerin dünyasına eşlik eden  çocuk oyuncuları… Fantastik sinemacı yönüyle Atıf Yılmaz… Kendisiyle dalga geçen filmler. Oyuncu  Sean Penn ve Helena Bonham Carter bu sayının portre konukları… Görsele dayanan ‘işte o an’, belgesel sinemanın farklı bakışı ‘Zamanın Ruhu’, Türk sinemasının nabzını tutan Sindrella, oyuncuları rolleriyle yorumlayan Rolleriyle Yaşayanlar, DVD’ye adanmış ayrıntılı bir  DVD köşesi ve senaryolar üzerinde çalışan bir Teşrifatçı…

Eleştiri, vizyon, pek yakında, albümler, kitaplar, festivaller… Hepsi ücretsiz sinema dergisi Cinedergi’nin yeni sayısında.www.cinedergi.com, her ayın 25’inde bir sonraki ayın içeriğiyle bir tık ötenizde!

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir