CineDergi Eylül Sayısı Yayında! 1 – Cinedergi banner

CineDergi Eylül Sayısı Yayında!

5 Eylül 2016

Festival yöneticilerine sizin için sorduk!

Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 95. sayısıyla yine göz dolduruyor, sinema gündeminin nabzını tutuyor. Cinedergi yeni sayısında sezonun yeniden başlaması, festivallerin arka arka sıralanmasıyla birlikte film festivallerini yöneten, kimi zaman eleştirilen kimi zaman alkışlanan festival yönetmenlerinin görüşlerine yer veriyor. Semra Güzel Korver beş soruyla beş festival yöneticisine mikrofon uzatıyor.

Antalya Uluslararası Film Festivali yönetmeni Elif Dağdeviren son iki yıldır öne çıkan film forumlarının yönetmenler için uluslararası başlangıçlara yol açtığı görüşünde…. Ayrıca sosyal sorumluluk ve farkındalık hedefi olan festival olarak ayrıştıklarını da söylüyor.

Uluslararası İstanbul Film Festivali yönetmeni Kerem Ayan ise festivalin gücünü İstanbul’dan ve festivale gönülden bağlı seyircisinden aldığının altını çiziyor, Türkiye ve dünya sinemasından en iyi örneklerin de festivalde heyecenla beklendiğini belirtiyor.

CineDergi Eylül 2016 kapak

Uluslararası Ankara Film Festivali yöneticisi İnci Demirkol festivallerin izlenen filmlerin yönetmeni ve oyuncusuyla anında fikir ve duygu alışverişi kurduklarını ve seyircinin hayatında bıraktığı ize de etki ettiğini söylüyor…

Uluslararası Adana Film Festivali genel müdürü Candan Yaygın ise ‘Adana bir sinema kentidir, sanat ve sinemayla dopdoludur’ diyerek Yılmaz Güney, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü ve Abidin Dino’nun memleketinde festival olmazsa olmaz diyerek, Adana’nın farkını dile getiriyor.

Yedi yıllık geçmişiyle köklü festivallerin arasında yerleşen Uluslararası Malatya Film Festivali koordinatörü Hüseyin Namık Yıldırım diğer festivallerin tersine Malatya’nın valilik koordinasyonunda yapıldığını belirtiyor. Amatör ruhla profesyonel bir festival düzenlediklerini belirten Yıldırım festivalin teknik kitaplarla öne çıktığını da vurguluyor.

Eleştiri, röportajlar, vizyon, pek yakında, albümler, kitaplar, festivaller… Hepsi ücretsiz sinema dergisi Cinedergi’nin yeni sayısında.

www.cinedergi.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

!f İstanbul 2015 Teaser’ı Yayında! 2 – if 2015 Teaser

!f İstanbul 2015 Teaser’ı Yayında!

14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin teaser’ı bugün yayınlanmaya
Pembe Hayat KuirFest'ten LGBTİ+ Film Platformu 3 – Her Story

Pembe Hayat KuirFest’ten LGBTİ+ Film Platformu

Artık herkes dünyanın her yerindeki LGBTİ+ yapımlara Türkçe altyazı desteği