Çizgi Romandan Beyazperdeye: Oblivion Song 1 – OblivionSong

Çizgi Romandan Beyazperdeye: Oblivion Song

12 Haziran 2019

Robert Kirkman’ın yaratıcısı olduğu bilim kurgu türündeki Oblivion Song çizgi romanlarının beyaz perdeye aktarılması üzerine çalışmalara başlandı. Şimdiye kadar 12 bölüm yayınlanan çizgi roman serisi için Universal ve Skybound Entertainment harekete geçti.

2018 yılının Mart ayından bugüne yayınlanan bilim kurgu türündeki çizgi roman serisi Oblivion Song için Universal ve Skybound çalışmalara başladı. Oblivion Song çizgi romanlarının konusu ise şöyle: Philedelphia’nın 300.000 vatandaşı Oblivion’da birden bire ortadan kaybolur. Oblivion Song’un hikayesi ise bu olaydan birkaç yıl sonra başlayacaktır. Hükümet, bu olayı telafi etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak birkaç yıl sonra mücadele etmekten vazgeçeceklerdir. Ancak Nathan Cole vazgeçmez. Oblivion cehennemine sıkışıp kalan herkes için mücadele etmeye devam eder. Ama belki de Oblivion’a çekilmesinin altında başka nedenler yatıyordur!

Oblivion Song’un senaryosunu Sean O’Keefe kaleme aldı. Bilindiği üzere Sean O’Keefe’nin senaryosunu kaleme aldığı gelecek projeleri arasında Mark Wahlberg’li suç dramı Wonderland yer alıyor. Oblivion Song çizgi romanlarının yaratıcısı olan Robert Kirkman’ı dünyaca ünlü zombi dizisi The Walking Dead’in senaryosunu yazmasıyla tanıyoruz. Kirkman ayrıca Outcast dizisine de imzasını atmıştı. Ayrıca Kirkman’ın yaratıcısı olduğu Invincible çizgi romanı da bilindiği kadarıyla televizyona uyarlanıyor. Kirkman, Oblivion Song hakkında şu sözleri sarf etmişti: “Bence harika bir bilim kurgunun işaretçisi bilim kurgunun yabancılaştırılmaması ve hatta insan hikayelerini vurgulamasıdır. En iyi bilim kurgu yapımları kesinlikle oralarda bir yerde ve gerçek dışı, fantastik ve tamamen ilişkilendirilebilir düzeyde. Bu da bizim burada yapmaya çalıştığımız şey. Bu olay, başka bir boyuttan gönderilen büyük bir şehir yığınını görmek gerçek hayatta olamayacak kadar büyük bir şey.”

Oblivion Song’un ne zaman hayata geçirileceği henüz tam olarak bilinmiyor.

Kaynak: www.beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öteki Sinema Beyazperde’ye Konuk Oldu

Beyazperde'ye konuk olduk. Türkiye’nin En İyi Yerli Sinema Blogları başlıklı
Sinemascope: Murat Tolga Şen ile Türkiye’de Korku Sineması 2 – Ekran Resmi 2019 03 04 19.09.48

Sinemascope: Murat Tolga Şen ile Türkiye’de Korku Sineması

Sinema yazarı Emrah Kolukısa, Sinemascope’ta konuğu Murat Tolga Şen ile