Corona Virüsü 50 Yıl Önceden Haber Veren Yeşilçam Filmi! 1 – istanbul dehset icinde 1966 1

Corona Virüsü 50 Yıl Önceden Haber Veren Yeşilçam Filmi!

1966 yılında çekilen İstanbul Dehşet İçinde adlı avantür film, şimdiye kadar sıradan bir casusluk filmi olarak görülüyordu ancak Corona virüs yüzünden dünya tehdit altındayken bu filmdeki kötü adamların dünyayı yok etme planları günümüzde yaşananlara benzerliğiyle hayli dikkat çekiyor.

Corona Virüsü 50 Yıl Önceden Haber Veren Yeşilçam Filmi! 2 – unnamed

Filmde, bir polisin uluslararası bir çetenin düzenlediği gizli operasyonu çözmeye çalışması konu edilir. İstanbul’da bir hafta içinde birçok cinayet işlenir. Öldürülenlerin bazıları Milli Emniyet Teşkilatı’nın göz hapsine aldığı kişilerdir. Uluslararası anarşist bir çete olan Mirak Teşkilatı’na mensup bu kişiler beraberinde birçok ipucunu da götürür. Emniyet Teşkilatı çetenin gizli bir iş üzerinde olduğunu tespit eder. Ellerinde sadece şüphelendikleri tek bir casusun bilgileri kalır. Bu casus üzerinden yapılacak işin ne olduğunun çözülmesi gerekir. Emniyet Teşkilatı’nın en önemli polislerinden Kemal, bu çok bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışacaktır.

Corona virüse benzer bir virüs ile salgın başlatmayı hedefleyen ve ülkelere şantaj yapan bu kötü adamları ve onlara engel olmaya çalışan Ayhan Işık’ın macerasını aşağıdaki video penceresinden izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir