Cosplay Çılgınlığı Kesinlikle Ayrı Bir Alem! 1 – top 25 cosplay babes of the last week 700x466 0545

Cosplay Çılgınlığı Kesinlikle Ayrı Bir Alem!

Cosplay çılgınlığı kesinlikle ayrı bir alem! Cosplay, “costume” ve “play” kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş, kabaca “kostümlü oyun” olarak çevrilebilecek bir kelimedir. Çeşitli aksesuarlar ve kostümler kullanılarak anime, manga, film, oyun, kitap ve/veya cosplay sanatçısının kendi yarattığı karakterlerin taklit edildiği kostüm ve performans sanatıdır.

Biz ülke olarak bu mefhumun ne olduğunu henüz tam manasıyla anlamış değiliz, belki de keyfimiz son yıllarda çok yerinde olmadığındandır ama başka ülkelerde bir sürü insan kendini bir film, anime, manga ya da bir çizgi roman karakteri olmaya kaptırmış, kostümler de epey iç gıcıklayıcı bir hale gelmiş.

Cosplay çılgınlığına katılan abilerin durumu genelde içler acısı olduğu için kadınlar görsel olarak hayal gücünün yarattığı imajlara daha yakın duruyorlar. İşte Öteki Sinema’dan dev bir bilinçlendirme kampanyası ve işte karşınızda birbirinden çılgın Cosplay bebekleri!

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    siz anlamamış olabilirsiniz de ülkemizde cosplay etkinlikleri oldukça yaygın ve yakından takip etmediğim halde şu resimdekilere taş çıkartacak cosplayler gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir