Dabbe 5: Zehr-i Cin

Yasak Sırlar Şeytana Aittir!

Hasan Karacadağ’ın yönetmenliğini yaptığı Dabbe serisinin beşinci filminin gösterim tarihi 12 Eylül olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta sonu ise Dabbe 5: Zehr-i Cin’e ait ilk fragman yayınlandı.

Özet:

Kocası Ömer ile mutlu bir hayat sürmekte olan Dilek için sakin ve sıradan geçen aydınlık günler, cehennem fırtınalarının gölgelerine gizlenmiş adı anılmaz cinnilerin ani bir saldırısıyla kararır. Herşey Dilek’in bir rüyasıyla başlar. Bu rüyada belirsiz suretler; şeytana dair bir takım sırları Dilek’in kulağına fısıldadıktan sonra ona musallat olmuşlardır. Kocası Ömer, rüyayı Dilek’in birkaç gün önce yaşadığı bir hırsızlık olayının psikolojik yansıması olarak görse de, Dilek kendisine git gide yaklaşan ve habis fısıltılarla onu bilinmez bir aleme doğru sürükleyerek sır fısıldayan bu cinnileri artık hissetmeye başlamıştır. Korku şiddete dönüşmeye ve Dilek bedeninin kontrolünü kaybetmeye başlayınca, Cinler alemiyle ilgili ilim sahibi bir kişi olan Bitlis’li Belkıs Hoca’dan yardım almaya başlarlar. Kendine has yöntemlerle cinlerle temas kurabilen Belkıs Hoca, karşılaştığı bu vakanın tarihteki en korkunç cin kabilesiyle ilgili olduğunu anlayınca şok geçirir. Rüyalar yoluyla insan kanına giren ve orada bir zehir gibi dolanan bu cin kabilesini, musallat oldukları ruhlardan uzaklaştırmak neredeyse imkansızdır!

Zaman Dilek için karanlık bir boyutun tesiri altına girdikçe, çaresizlik yerini teslimiyete bırakacak mıdır? İyi bir hayat süren, sıradan bir insanın geçmişindeki karanlık anlar, geleceğini nasıl lanetler?

Kana hükmeden zehr-i cin ve şeytanın en kindar kabilesi Dilek’in ruhunu neden kemirmektedir?

Künye:

Yönetmen & Senaryo: Hasan Karacadağ
Yapımcı: J Plan & Taff Pictures
Oyuncular: Nil Günal Çakıroğlu, Ümit Bülent Dinçer, Sultan Köroğlu Kılıç, Emir Özbek, Pelin Acar, Murat Seviş, Ömer Duran

Dabbe 5 002

Dabbe 5 003

Dabbe 5 004

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    biri şu adamı durdursun..

  2. blank

    yalan söylemeyeceğim,etkilendim.dabbe cin çarpması çok iyiydi.hasan karacadağ işi kıvırmaya başladı.fena hem de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir