Dabbe 5: Zehr-i Cin 1 – dabbe 5 zehr i cin fragman 6244766 o

Dabbe 5: Zehr-i Cin

7 Temmuz 2014

Yasak Sırlar Şeytana Aittir!

Hasan Karacadağ’ın yönetmenliğini yaptığı Dabbe serisinin beşinci filminin gösterim tarihi 12 Eylül olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta sonu ise Dabbe 5: Zehr-i Cin’e ait ilk fragman yayınlandı.

Özet:

Kocası Ömer ile mutlu bir hayat sürmekte olan Dilek için sakin ve sıradan geçen aydınlık günler, cehennem fırtınalarının gölgelerine gizlenmiş adı anılmaz cinnilerin ani bir saldırısıyla kararır. Herşey Dilek’in bir rüyasıyla başlar. Bu rüyada belirsiz suretler; şeytana dair bir takım sırları Dilek’in kulağına fısıldadıktan sonra ona musallat olmuşlardır. Kocası Ömer, rüyayı Dilek’in birkaç gün önce yaşadığı bir hırsızlık olayının psikolojik yansıması olarak görse de, Dilek kendisine git gide yaklaşan ve habis fısıltılarla onu bilinmez bir aleme doğru sürükleyerek sır fısıldayan bu cinnileri artık hissetmeye başlamıştır. Korku şiddete dönüşmeye ve Dilek bedeninin kontrolünü kaybetmeye başlayınca, Cinler alemiyle ilgili ilim sahibi bir kişi olan Bitlis’li Belkıs Hoca’dan yardım almaya başlarlar. Kendine has yöntemlerle cinlerle temas kurabilen Belkıs Hoca, karşılaştığı bu vakanın tarihteki en korkunç cin kabilesiyle ilgili olduğunu anlayınca şok geçirir. Rüyalar yoluyla insan kanına giren ve orada bir zehir gibi dolanan bu cin kabilesini, musallat oldukları ruhlardan uzaklaştırmak neredeyse imkansızdır!

Zaman Dilek için karanlık bir boyutun tesiri altına girdikçe, çaresizlik yerini teslimiyete bırakacak mıdır? İyi bir hayat süren, sıradan bir insanın geçmişindeki karanlık anlar, geleceğini nasıl lanetler?

Kana hükmeden zehr-i cin ve şeytanın en kindar kabilesi Dilek’in ruhunu neden kemirmektedir?

Künye:

Yönetmen & Senaryo: Hasan Karacadağ
Yapımcı: J Plan & Taff Pictures
Oyuncular: Nil Günal Çakıroğlu, Ümit Bülent Dinçer, Sultan Köroğlu Kılıç, Emir Özbek, Pelin Acar, Murat Seviş, Ömer Duran

Dabbe 5 002

Dabbe 5 003

Dabbe 5 004

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Comments

  1. yalan söylemeyeceğim,etkilendim.dabbe cin çarpması çok iyiydi.hasan karacadağ işi kıvırmaya başladı.fena hem de.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Nisan Ayının En Heyecanlandıran 5 Fragmanı 2 – Star Wars Episode VII The Force Awakens

Nisan Ayının En Heyecanlandıran 5 Fragmanı

Siz de bizim gibi fragman seyredip gaza gelmek istiyorsanız son
Army of the Dead / Ölüler Ordusu Resmi Fragman 3 – Army of the Dead Oluler Ordusu 1

Army of the Dead / Ölüler Ordusu Resmi Fragman

Vegas’ta Olan Vegas’ta Kalır! Netflix, Zack Snyder’ın heyecanla beklenen Army