Şaka Değil, Darth Vader Ankara'da! 1 – n104380916271416372446a

Şaka Değil, Darth Vader Ankara’da!

9 Eylül 2010

Darth Vader karakteri ile tanınan ünlü sinema oyuncusu Dave Prowse çizgi romanının tanıtımı için Ankara’ya geldi…

Şaka Değil, Darth Vader Ankara'da! 2 – darthStar Wars serisinin ilk üç bölümünde Darth Vader karakterini canlandıran ünlü sinema oyuncusu Dave Prowse, sadece Türkiye’de yayınlanmak üzere özel olarak hazırlanan “Darth Vader” çizgi romanının tanıtımı için Ankara’ya geldi. Hayranlarına imza dağıtan Provse, serinin geleceği için yapılacak en iyi şeyin Star Wars’ı üç boyutlu çekmek olduğunu söyledi.

İmza gününde Star Wars tutkunları, Dave Prowse’den imza alabilmek için uzun bir kuyruk oluşturdu. Daha önce tatil için İstanbul’a geldiğini söyleyen Prowse, ilk kez geldiği Ankara’da kendisine gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Prowse, 9 bölüm olarak yazılan serinin çekimlerinde, mantık hatalarının yapıldığını anlatarak, “Serinin 1, 2 ve 3. bölümleri 4, 5 ve 6. bölümlere göre çok daha üstün bir teknolojiye sahipti. Bana göre bu bölümlerin daha önce çekilmesi gerekirdi. Harrison Ford, Carrie Fisher ve Mark Hamill’in de yaşlanmadan 7, 8 ve 9. bölümlerin çekilmesi gerekirdi” dedi. Serinin 7, 8 ve 9. bölümlerinin hiçbir zaman yapılmayacağını düşündüğünü söyleyen oyuncu, Star Wars’ın geleceği için bundan sonraki bölümlerin üç boyutlu olarak çekilmesi gerektiğini aktardı.

Kariyeri açısından dönüm noktasının yönetmenliğini Stenly Kubrick’in üstlendiği “A Clockwork Orange” filmi olduğunu söyleyen Dave Prowse, Star Wars serisi sayesinde bir çok sosyal sorumluluk projesine dahil olduğunu anlattı.

Şaka Değil, Darth Vader Ankara'da! 3 – n104380916271416372446aİmza gününde ilgi çeken bir diğer isim de ABD Büyükelçiliği’nde tercüman olarak görev yapan Iain Maynard oldu. Clone Wars dizisindeki General Kenoby kostümüyle etkinliğe katılan Maynard, büyük ilgi gördü.

Dünya genelinde Star Wars hayranlarının oluşturduğu Rebellegion topluluğunun kostümler giyerek çeşitli etkinlikler düzenlediğini ve bu topluluğun Türkiye ayağını oluşturmaya çalıştığını anlatan Maynard, şöyle konuştu; “Türkiye’deki Star Wars hayranları daha çok internet tabanlı. Kostümler giyerek çeşitli etkinlikler düzenlemiyor. Ben böyle bir grup oluşturmaya çalışıyorum. Topluluğun resmi olabilmesi için en az beş kişi olması gerekiyor. Resmi olduğumuzda Lösev, Mehmetçik Vakfı gibi dernekler yararına etkinlikler düzenleyebiliriz.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Öteki Sinema’da Star Wars

[/box]

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür'de 4 – kamparmen3

Kamp Armen Filmi İzmir Fransız Kültür’de

Kamp Armen Filmi, 27 Haziran 2013 Perşembe Saat: 18:30’dan itibaren
Black Christmas / Kara Noel 27 Aralık’ta Sinemalarda 5 – Black Christmas Kara Noel 05

Black Christmas / Kara Noel 27 Aralık’ta Sinemalarda

Katil, bu kadınların kimse tarafından “kurban” edilemeyeceğini keşfetmek üzeredir. Black