Dabbe Bir Cin Vakası Fragmanı Burada

Dabbe Bir Cin Vakası’nın fragman yayını başladı. Hasan Karacadağ’ın, Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğu yıllarda karşılaştığı bir vakayı korku sinemacısı kimliğiyle yeniden yorumladığı film Türkiye’de 200 kopya ile vizyona girecek .

Film, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.’nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine “Ceyda T. Kayıtları” olarak geçen olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

Dabbe: Bir Cin Vakası Trailer

Not: Basın bültenindeki “yok böyle bir şey, aman da ne güzel korku filmi” gibi ibareleri çıkarınca basın bülteni kuşa döndü ama bu abartılı yorumlar yüzünden okurumuzla kavga etmeye de niyetimiz yok. Fragmanı izledik, Paranormal Activity benzeri bir film çekmiş sayın Karacadağ… Ama bu ellerde kredisi iyice tükendi, bilmem farkında mı?

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

İlk Filmden Bile Kötü: Büyü 2 (2017)

Büyü 2... İlkinden 13 yıl sonra çekilen devam filmine de öncelikle kast tarafından bakmak gerekiyor. İlk Büyü, kötü bir filmin yönetmen gayreti ve oyuncuların hatırına izlenebilir olmasının tipik bir örneğiydi.

3 Yorumlar

  1. bi web serisi yapsa imiş daha makbüle geçermiş…

  2. Paranormal Activity çakması olmuş. Kimse kusura bakmasın ama şu bir gerçek ki Türkler korku filmi yapamıyor.

  3. ben de aynı şeyi ima etmeye çalışmıştım aslında, bir web serisi yapsaymış, kimse izlemeden biter de rahatlardık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir