Tommy Wirkola'dan Dead Snow 2 Geliyor! 1 – Dead Snow 2 01

Tommy Wirkola’dan Dead Snow 2 Geliyor!

17 Nisan 2013

Tommy Wirkola’dan Dead Snow 2 geliyor! 1979 doğumlu Norveçli sinemacı Wirkola, 2009 tarihli Død Snø (Dead Snow) ile bir hayli ilgi çekmeyi başarmıştı. Hemen akabinde, birçok yetenekli genç yönetmen gibi, o da okyanus ötesine göç edenler kervanına katılmakta gecikmedi.

Dead-Snow-2 01

Neyse ki 50 milyon dolar civarındaki büyük bütçeli Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) macerasından fazla yara almadan kurtuldu. Film genel olarak pek beğenilmese bile ortaya çıkan işin eğlenceli olduğu gerçeği değişmiyordu.

Tekrar ülkesine dönen Wirkola, ismini bütün dünyaya duyuran Dead Snow’un devamının çekimlerine başladı. Film hakkında ilk açıklamayı yönetmen Wirkola yaptı: “Nazi Zombilerin dünyasına geri döndüğüm için çok mutluyum. Elimizde beni çok heyecanlandıran bir senaryo var. İlkinden daha korkunç, daha komik, daha hareketli ve çok daha kanlı olacak. Nazi Zombilerden oluşan sürüyü serbest bırakmak için sabırsızlanıyorum.”

Setten gelen ilk fotoğraflara bakıldığında, filmin kanlı olup olmayacağı hakkında akıllarda fazla bir soru işareti kalmıyor. Yönetmenin öne sürdüğü daha korkunç, daha komik ve daha hareketli olma iddialarının gerçekliğini görmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor. Her ne olursa olsun, Nazi Zombi donesine korku sineması hayranları tarafından koşulsuz bir sevgi beslendiği bilinen bir gerçek. Umarım en az ilk film kadar eğlenceli bir yapımla karşılaşırız.

Dead-Snow-2 02

Dead-Snow-2 08

Dead-Snow-2 05

Dead-Snow-2 06

Dead-Snow-2 07

Dead-Snow-2 03

Dead-Snow-2 04

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kelebekler Sundance’te En İyi Film Ödülü Alan İlk Türk Filmi Oldu 2 – Kelebekler Sundance En İyi Film

Kelebekler Sundance’te En İyi Film Ödülü Alan İlk Türk Filmi Oldu

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği yeni filmi Kelebekler, bağımsız filmlerin ‘kalesi’
Yeni Testere Filminin Çekim Hazırlıkları Başladı! 3 – 4816717.jpg r 640 360 f jpg q x xxyxx

Yeni Testere Filminin Çekim Hazırlıkları Başladı!

Filmin yönetmeni çekimlerin başlayacağını sosyal medya üzerinden duyurdu. Filmin çekimleri