Hazır mısınız? Deadpool Geri Dönüyor! 1 – Deadpool 2 banner

Hazır mısınız? Deadpool Geri Dönüyor!

15 Mayıs 2018

Vizyon Tarihi: 18 Mayıs 2018

Gişe rekorları kırdıktan sonra, Ryan Reynolds Deadpool olarak geri dönüyor ve bu kez her zamankinden daha da başbelası.

Hazır mısınız? Deadpool Geri Dönüyor! 2 – Deadpool 2 posterDeadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa ile mutlu bir ilişkisi olan Deadpool’un düzeni, gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla sarsılır! Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir ve Deadpool, Cable’ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekip toplamaya karar verir. Bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool ile birlikte maceraya atılacaktır.

John Wick ve Atomic Blonde yönetmeni David Leitch, daha fazla stil ve aksiyon getirmek için dümende. Leitch şöyle diyor: “Birkaç farklı harika evren yaratmaya yardım etmek onuruna ve ayrıcalığına sahibim ama Deadpool evreninde inkar edilemez derecede etkileyici olan bir şey var, o da aksiyon-komedinin yeniden tanımlanması. Orijinali çok özeldi ve dünyanın kendisi o kadar geniş görünüyordu ki bir ses yaratıp yine de orijinale sadık kalabilirdiniz.”

Deadpool, En İyi Komedi veya Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilen ilk süper kahraman filmi olarak da onurlandırıldı ve Ryan Reynolds da En İyi Erkek Oyuncu adaylığına sahip oldu.

Ryan Reynolds sadece başrolü değil, aynı zamanda Deadpool 2’nun yazarlığını ve yapımcılığını üstlendi. “Ryan, inanılmaz bir komedi yeteneği” diyor Leitch “ve Deadpool onun yapabileceği şeyler için mükemmel bir zemin. Bu karakteri çizgi romanlardan aldı ve kendi markası yaptı. Deadpool ve Ryan arasında sinerjik bir etki var. O konuşmaları ve dünyayı görüş şekli olarak gerçek hayatta çoğu zaman aslında Deadpool’dur. Komik ve saygısız ama aynı zamanda Deadpool gibi büyük bir kalbe ve merhamete sahip. ”

İlk filmin yazar ve yapımcıları Rhett Reese ve Paul Wernick, 2009’dan bu yana Deadpool’un içindeler. ”Sanki hayatımız boyunca onunla yaşamışız gibi hissettiriyor” diyor Wernick. Reynolds, orijinal Deadpool’un senaryosunu yazmak için Reese ve Wernick’e başvurdu ve Reese, “Filmi çekmek için beş ya da altı yıl yokuş yukarı tırmandık ve bu aslında bir şekilde bir tutku projesiydi. Süper kahramanlar söz konusu olduğunda Deadpool, portakallar arasında bir elma gibidir. O; aptal, çocuksu ve sinir bozucudur. Diğer süper kahramanların olmadığı birçok şey. Hatta o bir süper kahraman bile değil. Süper kahraman kostümü içinde bir anti-kahraman.”

“Deadpool, Notre Dame’ın Kamburu gibi bir şey’’ diyor Leitch. “O, şekilsiz ve inanılmaz derecede empatik. Harika bir arka planı var. İyileştirici güçleri olan bir erkeğin yerine getirilmesini istediği dileği var. O, yenilmez ve saygısız. Karanlık, komik ve saçmasapan ama duymaktan hoşlandığımız şeyler söylüyor. Bu karışım bir karakter için harika.”

Wernick şöyle ekliyor: “Deadpool, alçak gönüllü ve kendini beğenen utanç verici bir sarmaldır. Biz sadece ona âşık olduk. Yazdığımız süre boyunca Ryan’ın sesini kafamızda canlandırmış olmak büyük bir ayrıcalıktı. O Deadpool. Onun aklı tek bir karakter olarak düşünür ve konuşur. Bilgisayarın başında oturup, onun için yazmak gerçekten bir zevkti.”

Hazır mısınız? Deadpool Geri Dönüyor! 3 – Deadpool 2 banner

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Don't Breathe / Nefesini Tut Fragman 4 – Dont Breathe Nefesini Tut 1

Don’t Breathe / Nefesini Tut Fragman

Ülkemizde 26 Ağustos’ta gösterime girecek Nefesini Tut / Don't Breathe
Cadılar Bayramı Öldürür Filminden Kamera Arkası Video 5 – Halloween Kills Cadilar Bayrami Oldurur 1

Cadılar Bayramı Öldürür Filminden Kamera Arkası Video

David Gordon Green’in yönettiği Halloween Kills / Cadılar Bayramı Öldürür