Death on the Nile / Nil'de Ölüm İlk Fragman 1 – Death on the Nile 2020 2

Death on the Nile / Nil’de Ölüm İlk Fragman

21 Ağustos 2020

Agatha Christie’nin 1937 tarihli romanından uyarlanan Death on the Nile / Nil’de Ölüm, Kenneth Branagh tarafından yönetilen, takıntılı aşkla tetiklenen duygusal kaos ve ölümcül sonuçları hakkında cüretkâr bir gizem-suç filmi.

Belçikalı dedektif Hercule Poirot’nun göz alıcı nehir vapurunda geçen Mısır tatili, mükemmel görünen bir çiftin huzurlu balayı trajik bir şekilde yarıda kesilince korkunç bir katil arayışına dönüşür. Uçsuz bucaksız çöllerde ve görkemli Giza piramitlerinin destansı manzarasında geçen bu dizginlenmemiş tutku ve aciz kıskançlık öyküsünde, kozmopolit bir kusursuz giyimli gezginler grubu ve izleyicileri sonunda şok edecek akıbete kadar tahmin yürütmek zorunda bırakacak kadar şeytani karmaşıklıklar var.

Death on the Nile / Nil'de Ölüm İlk Fragman 2 – Death on the Nile 2020 1

Death on the Nile / Nil’de Ölüm filmi, 2017’nin Doğu Ekspresi’nde Cinayet yapım ekibini yeniden bir araya getiriyor ve beş kez Oscar adayı olan Kenneth Branagh, ikonik dedektif Hercule Poirot rolünde karşımıza çıkıyor. Kendisine dört kez Oscar adayı Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders ve Letitia Wright da dahil olmak üzere yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Agatha Christie’nin romanından uyarlanan ve senaryosu Michael Green tarafından yazılan Death on the Nile / Nil’de Ölüm filminin yapımcılığını Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott, Mark Gordon, Simon Kinberg ve Kevin J. Walsh üstlenirken, Matthew Jenkins, James Prichard ve Matthew Prichard idari yapımcı olarak görev alıyor.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Death on the Nile / Nil’de Ölüm

Yönetmen: Kenneth Branagh
Senaryo: Michael Green
Oyuncular: Kenneth Branagh, Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders, Letitia Wright
Uyarlandığı Romanın Yazarı: Agatha Christie
Yapımcılar: Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott, Mark Gordon, Simon Kinberg, Kevin J, Walsh
İdari Yapımcılar: Matthew Jenkins, James Prichard, Matthew Prichard
Tür: Gizem, Suç

[/box]

Death on the Nile / Nil'de Ölüm İlk Fragman 3 – Death on the Nile 2020 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bad Times At The El Royale İlk Fragman 4 – Bad Times At The El Royale 1

Bad Times At The El Royale İlk Fragman

12 Ekim’de vizyona girecek Bad Times At The El Royale
Army of the Dead / Ölüler Ordusu Resmi Fragman 5 – Army of the Dead Oluler Ordusu 1

Army of the Dead / Ölüler Ordusu Resmi Fragman

Vegas’ta Olan Vegas’ta Kalır! Netflix, Zack Snyder’ın heyecanla beklenen Army